Kölkedi István, a Buda-Cash Brókerház elemzője elmondta, hogy továbbra is tart az optimizmus a tőzsdén. Csupán a piac volatilitása miatt nem emelkedett kedden még jobban az index - tette hozzá. Zillich István, a Magyar Takarékbank Rt. üzletkötője szerint további emelkedés várható a tőzsdén, ugyanis a piac zárása után jött a hír, hogy az egyik nemzetközi hitelminősítő intézet Magyarország besorolását nem változtatta meg, a szervezet szerint továbbra is stabilak a kilátások.
Alaptalannak bizonyultak az aggodalmak, amelynek híre további tőkét vonz majd a régióba - jelezte az üzletkötő. Hozzátette, hogy Varsó és Prága eleve túlértékeltebb a magyarországi tőzsdénél, így a pénzügyi befektetők intenzívebb jelenléte prognosztizálható. Zillich István szerint főként a blue chip-ek fogalma nő meg főként, a kispapírok forgalma pedig visszaesik.
Kölkedi István a hétfőihez hasonlóan újra csúcsot beállító Richter kapcsán elmondta, hogy a gyógyszerpapír jó szereplését továbbra is az a hétfői moszkvai hír idézi elő, ami az egészségügyi kiadások megduplázásáról szól. Mivel a Richter jól pozícionált az orosz piacon, ezért ez az információ kedvezően hat az üzleti kilátásokra - fűzte hozzá.
A Richter árfolyama 1.100 forinttal, 2,81 százalékkal 40.300 forintra emelkedett, forgalma 3,2 milliárd forint volt. A gyógyszergyári papír napközben 40.470 forinton is forgott. Az Egis ára 145 forinttal, 0,74 százalékkal gyengült, 19.550 forintot ért záráskor a gyógyszergyár részvénye, forgalma 647 millió forint volt.
A Mol 10,2 milliárd forintos forgalom mellett 285 forinttal, 1,24 százalékkal erősödött, 23.315 forinton zárt. Az OTP árfolyama 180 forinttal, 2,15 százalékkal 8.550 forintra emelkedett, a bankpapírra 9,8 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A Magyar Telekom részvények ára 23 forinttal, 2,12 százalékkal 1.062 forintra csökkent, forgalmuk 1,37 milliárd forintot ért el. A BorsodChem papírokkal 382 millió forint értékben kereskedtek, 2.370 forintos záróáruk 20 forinttal volt magasabb a hétfőinél.