A Villanyszerelőipari Rt. fővállalkozásában nettó 1,026 milliárd forintért várhatóan márciusra befejeződik a pécs-pogányi repülőtér fejlesztése, amely magába foglalja az utasforgalmi épület átépítését és a kiszolgáló infrastruktúra bővítését - tartalmazza a Közbeszerzési Értesítő. A beruházó, a Pécs város tulajdonában lévő Air Horizont Kht. nyílt közbeszerzési pályázaton választotta ki a győztest. A két részre osztott tenderből a kiszolgáló infrastruktúra fejlesztésére pályázott a Betonút Rt. is.
Az első szerződéses egység, a nettó 726 millió forintot felemésztő utasforgalmi épület átépítése tartalmazza a meglévő egyszintes, 560 négyzetméter nettó alapterületű forgalmi épület és irányítótorony átépítését, bontással, alapterület-bővítéssel és szintráépítéssel. A megbízás másik fele, a mintegy 300 millió forintba kerülő kiszolgáló infrastruktúra fejlesztése magába foglalja a csapadékvíz- és szennyvízelvezető, a víz-, gáz-, elektromosenergia-ellátó, térvilágítási és távközlési közműveinek átépítését és bővítését. Ezen kívül a nyertesnek meg kell építenie egy új csomópontot az 58-as számú főúton, 510 méter belső úthálózatot, belső körforgalmú csomópontot, 94 férőhelyes parkolót, autóbusz- és taximegállót, gyalogos utat, 325 folyóméter fémrács kerítést, kapukkal.
A nyertes fővállalkozó a közbeszerzés értékének 10 százalékát meghaladó mértékben, alvállalkozóként igénybe veszi a Strabag Építő Rt.-t, a pécsi Attika Rt.-t, és a cserkúti Bayer Center Építőipari Kft.-t. Toller László, Pécs polgármestere korábbi tájékoztatása szerint a város 2005-ben több mint 500 millió forintot költött a reptérre, míg 2006-ban újabb 400 millió forint áll rendelkezésre. A Magyar Terület- és Regionális Fejlesztési Hivatal 130 millió forinttal támogatja a pécs-pogányi repülőtér fejlesztését.
Az Austrian Airlines budapesti irodája tavaly ősszel bejelentette, hogy 2006. március 26-tól menetrendszerinti légi járatokat közlekedtet Bécs és Pécs között.