A részvénypiacon 18,44 milliárd forint értékben születtek üzletek, a vezető részvények ára az OTP kivételével csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva.
A kis- és közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX 29,67 ponttal, 1,49 százalékkal 2020 pontra emelkedett, értéke most először került 2000 pont fölé.
Antal Dénes, a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. üzletkötője elmondta: a délelőtt folyamán a hétfői záróárak környékén mozgott a piac, majd az OTP híre megmozgatta a kereskedést. Az OTP Bank ugyanis kedden kötelező érvényű ajánlatot nyújtott be a kijevi székhelyű Ukrsotsbank többségi részesedésének megvásárlására.
Farkas Róbert, a Takarékbank kereskedési igazgatója azonban az OTP másik keddi bejelentésével indokolta a bankpapír erősödését. Szintén kedden hozta nyilvánosságra a pénzintézet azt, hogy február 7. és 28. között saját részvények vásárlását tervezi a Budapesti Értéktőzsdén. Az igazgató hozzátette: az indexben az OTP szerepel a legnagyobb súllyal, ezért tudta a többi részvény esése ellenére felfelé húzni az indexet a bankpapír.
Antal Dénes az történelmi csúcson záró Egisszel kapcsolatban elmondta: a gyógyszergyári részvény csütörtökre várható gyorsjelentését a szektortárs Richter jó teljesítménye miatt szintén jónak várják a kereskedők.
A Richterről elmondta: gyorsjelentése után a részvénytulajdonosok profitrealizálásba kezdtek, ezért a következő napokban is a papír gyengülésére lehet számítani.
Az üzletkötő a kis papírok közül a Fotexet is kiemelte, amely már napok óta jól szerepel, és kedden is több mint 3 százalékkal emelkedett, 625 forintra drágult 668 millió forintos forgalomban.
A Mol-részvények 2,7 milliárd forint értékben forogtak, árfolyamuk 70 forinttal, 0,33 százalékkal 21.250 forintra esett. Farkas Róbert a Mol esését az olajár csökkenésével magyarázta.
Az OTP 217 forintot, 3,1 százalékot erősödött, 7225 forinton zárt, forgalma 8,5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 1,31 százalékkal, 13 forinttal gyengült, 977 forinton fejezte be a kereskedést, 1,3 milliárd forint értékben forgott.
A Richter záráskor 43 800 forintot ért, 150 forinttal, 0,34 százalékkal kevesebbet, mint hétfőn. A gyógyszeripari részvénnyel 1,9 milliárd forint értékben kereskedtek.
Az Egis-részvények ára 1,99 milliárd forintos forgalomban 1150 forinttal, 4,55 százalékkal 26 450 forintra emelkedett, történelmi csúcson zárt, nap közben azonban 27 250 forinton is forgott.
Kedden egyedül a kelet-európai piacok erősödtek, ezért a nemzetközi negatív hangulat a következő napokban valószínűleg a régiót is eléri - prognosztizálta Farkas Róbert.