Az ipari termelés az év első hónapjában szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazítva 0,3 százalékkal volt magasabb az előző havinál. Az építőipari termelés egy évvel ezelőtt egyébként 7,1 százalékkal nőtt éves összehasonlításban.
A szerkezetkész épületek és egyéb építmények építése 18,7 százalékkal emelkedett. Az épületgépészeti szerelés termelése kismértékben, 1,8 százalékkal csökkent, a befejező építésé viszont jelentősen, 39 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbi alacsony bázist.
Az épületek építésének mennyisége 5,1 százalékkal, az egyéb építményeké 25,6 százalékkal nőtt. A növekedés továbbra is elsősorban az úthálózat-fejlesztési munkáknak köszönhető.
Az építőipari vállalkozások hó végi szerződésállománya 13,3 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. Ezen belül az épületek szerződésállománya 23,1 százalékkal, az egyéb építményeké 10,1 százalékkal emelkedett.
A januárban kötött új szerződések mennyisége 135,7 százalékkal haladja meg a 2005. januárit. Ezen belül az épületek építésére kötött új szerződések mennyisége kismértékben, 2,1 százalékkal nőtt, az egyéb építmények építésére kötötteké kiugróan, 4,4-szeresére emelkedett. A növekedés oka két nagy értékű munkára - az északi M0-ás Duna-híd, illetve egy szennyvíztisztító építésére - kötött szerződés volt.
Idén januárban az építőipari tevékenység költségalapon számított árai 5,2 százalékkal, ezen belül a szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének árai 6,1 százalékkal emelkedtek 2005 januárjához képest. Az árak az előző havinál 1,4 százalékkal voltak alacsonyabbak, ennek oka a decemberi jelentős munkabér-kiáramlás volt.
A KSH adatai szerint az építőipari termelés értéke folyó áron 110,1 milliárd forint volt januárban, szemben a 2005. januári 91,8 milliárd forinttal.