A lap arról számol be, hogy április 20-án két prominens igazgatósági tagot is választott a TVK Rt. éves rendes közgyűlése. A főtulajdonos Mol Rt. előterjesztésére Medgyessy Péter exminiszterelnököt, utazó nagykövetet, valamint Gansperger Gyulát, a Wallis Rt. vezérigazgatóját, a Fidesz-kormány egykori ÁPV-vezérét is öt évre választották be az igazgatóságba.
A TVK-ban megéri igazgatósági tagnak lenni, hiszen - a TVK- és Mol-alkalmazott tagokkal ellentétben - a külsősök, éves szinten 50 ezer euró (14 millió forint) juttatást kapnak, ami még a hasonló méretű, tőzsdén jegyzett cégek javadalmazási politikájához viszonyítva is rendkívül magas összegnek számít. Medgyessy Péter és Gansperger Gyula mellett ez a juttatás még Vratko Kassovicot, a Slovnaft korábbi vezérigazgatóját illeti meg, aki annyiban még szerencsésebb, hogy neki a külföldi igazgatósági tagoknak járó, gáláns költségtérítés is dukál.
A két magyar igazgatósági tag, mint a társasággal még csak ismerkedő tisztviselő, egyaránt elhárította a manager magazin megkeresését, amikor a lap arról érdeklődött, milyen szerepet visznek a TVK-ban. Olvasó Árpád vezérigazgató szerint az új igazgatósági tagok szakmai előélete garancia arra, hogy mindketten érdemben hozzá tudnak járulni a társaság vezetéséhez, a cég működésének felügyeletéhez, irányításához.
A magazin által megkérdezett vállalati vezetők Medgyessy és Gansperger beválasztását politikai gesztusként értékelték, mondván, a rendkívül jó politikai kapcsolatokkal rendelkező Mol pozicionálja magát, ami egyébként megszokott dolog a világban. Hozzátették, a vállalat nagypolitikával való kapcsolata gyakorlatilag a viszonosságon alapszik, gesztusokat ad és kap.
A választások előtt például felvetődhetett volna, hogy a Mol, a bankokra kirótt különadóhoz hasonlóan, erőteljesebben járuljon hozzá a közösségi feladatokhoz, ám a cég szerencséjére, a szabályozott piacokról már nagyjából "kimenekült", és a belföldi kitermelésen realizált hatalmas profitját sem sarcolta meg jobban az állam, hiszen 15 évre 12 százalékban határozták meg a bányajáradékot. Cserébe a Mol is tett egy gesztust, hatvanmilliárd forintos párnagázvételével "gyorssegélyben részesítette" a megszorult kormányzatot.