Egyesülhetnek a CIB és az IEB tulajdonosai

Vágólapra másolva!
Egyesülésük feltételeit vizsgálja a CIB Bank főrészvényese, a Banca Intesa és az Inter-Európa Bank fő részvényese, a San Paolo IMI. Olasz lapjelentések szerint ugyanis a két bankcsoport "technikai auditálást" indított el, hogy esetleges fúziójuk feltételeit megismerjék.
Vágólapra másolva!

Az Il Messaggero című olasz lap szerint a vezetőségek még nem tárgyalnak az ügyben, a bankok csak elemzik, milyen előnyöket hozhatna számukra az egybekelés.

A két bank törekvése mindenesetre találkozik az olasz központi bank kormányzójának elképzelésével. Mario Draghi azzal a javaslattal fordult nemrég minden nagy olasz pénzintézethez, hogy a bankszektor konszolidálása érdekében kezdjék meg az összeolvadások lehetőségeinek felmérését.

A CIB bankcsoport piaci részesedése a mérlegfőösszeg alapján 8,4 százalék, az IEB bankcsoporté pedig 1,4 százalék volt március végén az MTI becslése szerint.

Egyébként a San Paolo IMI Internazionale S.p.A. (SPIMINT) és a Holneth B.V. újabb egy évvel meghosszabbították az Inter-Európa Bankban (IEB) lévő részesedésükre vonatkozó opciós szerződés határidejét.

A módosított szerződés alapján a Holneth a 2007. május 31-ét követő 30 napon belül jogosult érvényesíteni az eladási opciót, a SPIMINT pedig a 2007. június 30-t követő 30 napon belül a vételi opciót. A két meghatározó tulajdonos 2003. június 6-án kötött kétéves opciós szerződést, amelyet 2005-ben már egyszer meghosszabbítottak.

A SPIMINT az IEB első negyedévi gyorsjelentése szerint 2006. március 31-én az IEB részvénytőkéjének 85,87 százalékát, a spanyol Banco Santander Central Hispano kizárólagos tulajdonában lévő Holneth pedig 9,99 százalékát birtokolta.

A két befektető együttesen 95,86 százalékot ellenőriz, az opció beváltása a többi részvényes számára azt jelentené, hogy a SPIMINT kiszorítaná őket.

Az IEB az első negyedévben a nemzetközi számviteli szabályok (IFRS) szerint készült, konszolidált, nem auditált adatok szerint 894 millió forint adózott profitot könyvelt el, közel 50 százalékkal többet, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A bank mérlegfőösszege március végén 253,429 milliárd forint, saját tőkéje 16,299 milliárd forint volt.

A 7,019 milliárd forint jegyzett tőkéjű IEB részvénytőkéjének 77,49 százalékát kitevő "A" sorozatú részvények vannak bevezetve a Budapesti Értéktőzsdére, a közkézhányad 5 százalék. A részvények záróára július 26-án 3 ezer forint volt, a tőzsdei kapitalizáció 16,588 milliárd forint.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!