A negyedévente megjelenő lista mindig csak a legújabb nemfizetők adatait rögzíti, a régebbi listákon szereplők nem kerülnek be a friss névsorba, így nem tudhatjuk meg azt sem, kik rendezték időközben a tartozásukat, írja a Világgazdaság.
A listára felkerültek gyakran tesznek panaszt nevük nyilvánosságra hozatala ellen, ám az adatvédelmi biztos szerint szó sincs érdeksérelemről, a szóban forgó adatok közérdekből nyilvánosak. Péterfalvi Attila kifejtette: jogszabály írja elő a nyilvános listát, s abban csak jogerős határozattal megállapított adóhiányok szerepelnek. Olyan eset is előfordul, hogy közvetlenül a nyilvánosságra hozatalt követően fizeti meg valaki a tartozását, ám ilyenkor sincs mód arra, hogy lekerüljön a listáról. Ez nem véletlen, az érintettek általában menekülőre fogják, "van, aki a földet is beszántja maga mögött" - vélik a szakértők.
Az elmúlt negyedév listáján 67 vállalkozás és 33 magánszemély szerepel. A cégek között három is több mint kétmilliárd forinttal tartozik. Az első helyezett a XV. kerületi székhelyű Hagyományos Családi Vállalkozás Kft., adóssága közelít a hárommilliárdhoz. Kétszer is szerepel a listán a Kereskedelmi Kft., amely a nyolcadik és a tizennyolcadik helyet foglalta el egy 431,7 milliós, illetve egy közel 237 milliós tartozással. Feltételezhetően ennél a cégnél két egymástól független esetben is jogerős határozat állapította meg a jelentős adósság meglétét. A magánszemélyek közül egy komlói magánszemély vezet, 232,8 milliós tartozásával amely a cégek középmezőnyébe is bejutott.