Az elsődleges kibocsátás számára a megállapított ár részvényenként 900 kuna (154 dollár, 33 114 forint), így az eladandó 1,5-1,7 millió részvény 1,35-1,53 milliárd kunát hozhat a horvát költségvetésnek.
A kibocsátást novemberre tervezik. A horvát állampolgárok, 38 ezer kunányi megrendelésig, előnyben lesznek a külföldi vásárlókkal szemben, és árkedvezményt is kapnak. Végeredményben a horvát állampolgárok által meghagyott maradékot kapják majd hazai vállalatok és külföldi befektetők.
A legnagyobb horvát állami többségű vállalatban, az INA-ban a Molnak 25 százaléka plusz egy részvénye van, amelyet 2003-ban vásárolt 505 millió dollárért.
További 7 százalékot már szétosztottak az 1991-95-ös balkáni háború veteránjainak. Szintén 7 százalékot adnak a vállalat volt és jelenlegi alkalmazottainak a novemberre tervezett tőzsdei kibocsátás után hat hónapon belül.
A horvát Poslovni Dnevnik című gazdasági lap csütörtökön beszámolt arról az értesüléséről, hogy a Mol még a nyilvános kibocsátás előtt szeretné növelni részesedését az INA-ban, erről tárgyal a horvát kormánnyal. A Mol a korábbinál több beruházást ígér az INA elavult finomítóinak fejlesztésébe, ha növelhetné a részesedését, írta a lap.
A Molt tájékoztattuk terveinkről, és számítunk teljes együttműködésére a nyilvános kibocsátást folyamatában - idézte Damir Polancec horvát miniszterelnök-helyettest csütörtökön a horvát hírügynökség. A Molnál viszont az MTI megtkeresésére nem kívánták kommentálni a kibocsátás feltételeit, illetve azt, hogy ez miként érinti további részesedésszerzési terveiket az INA-ban.
Az INA-nál tavaly márciusban egymilliárd dolláros programot jelentettek be a cég két finomítójának felújítására Sisakban és Rijekában, hogy 2011-ben már európai szabványnak megfelelő üzemanyagot gyárthassanak. A munka a múlt héten kezdődött Sisakban, és az INA-nál szeretnék már 2010-re befejezni a beruházást.