Tavaly év elején a 2005 decemberben beadott programot visszaküldte a bizottság, hogy írják át, mert az abban szereplő célkitűzéseket - köztük az euró bevezetését még ebben az évtizedben - nem tartotta reálisnak. A szeptemberre felülvizsgált programot azonban a testület már lényegében fenntartások nélkül elfogadta, csupán az abban tett vállalások szigorú betartására, a kockázatok lehetőség szerinti további csökkentésére intett.
Decemberben a kormánynak - mint minden más érintett EU-tagországnak - ismét be kellett nyújtania konvergencia-programját, és ennek értékelésére kerül sor most. Ez a szöveg azonban lényegi tendencia-változtatást nem tartalmaz a szeptemberihez képest, így az akkorihoz hasonló értékelésre lehet számítani.
Veres János múlt héten Brüsszelben azt mondta: a testület azt fogja megállapítani, hogy "a program megalapozott pályát vázol fel 2007-re és a következő évekre". Hozzátette: ebben a programváltozatban nem voltak olyan vállalások, amelyek törvényhozási döntéseinek most kellett volna megszületniük.
A decemberi beadáskor a miniszter jelezte, hogy a program összhangban áll a 2007-es költségvetéssel. Elmondta, a program annyiban különbözik a szeptemberitől, hogy az akkor vállalt reformdöntések jó része azóta jogi formát öltött a kormány és a parlament döntései nyomán. - Nem változik az a makrogazdasági pálya, amelyet Magyarország kitűzött maga elé, és amelyet október 10-én az Európai Unió pénzügyminiszteri tanácsa elfogadott és jóváhagyott - szögezte le ugyanakkor.
Magyarországé mellett még több mint tucatnyi másik tagország stabilitási vagy konvergencia-programját értékeli az Európai Bizottság. Február 27-én tárgyalják a programokat a tagországok pénzügyminiszterei is.