Jelenleg a Mol vezetői előtt 55 projekt fekszik különböző állapotban, van olyan is ahol már szerződéses tárgyalások vannak - mondta Hernádi Zsolt.
A 2006-os üzleti év a megfontolt döntéseké volt, ami a jövőt illetően lehet meghatározó - mondta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a közgyűlést megkezdve.
A növekedés önmagában nem cél, a beruházásoknak csak akkor van értelme, ha az hatékony - tette hozzá. Ilyenek voltak az oroszországi mezők megvásárlása, a bosnyák Energopetrol megszerzése, Számos más esetben aki nem tud nyugodtan ülni, és nemet mondani, az alkalmatlan egy cég vezetésére - emelti ki Hernádi.
Nemcsak kutatási, hanem termelő mezőket is szeretnének venni. Az árrések várhatóan a tavalyi szinten maradnak, és jelenleg is igen magasak - mondta Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója. A kihívásokat azonban elsősorban az akvizíciók jelentik, szeretnének Horvátországban, és a Szerbiában is tovább lépni.
A petrolkémiai üzletág várhatóan az idén is jó eredményt hoz csoport szinten - tett hozzá egy rövid kitekintőt adva a 2007-es évről Mosonyi György.
A Mol közgyűlésén a tulajdonosok 46,77 százaléka jelent meg, így határozatképtelenség miatt egy órát halasztani kellett, és 11 órakor kezdődhetett meg a részvényesi találkozó.
A Nabucco és a Kék Áramlat ügyében a Mol álláspontja az, hogy a régió rendkívül kiszolgáltatott az energiaellátás tekintetében, amit az elmúlt években meg is tapasztalhattunk. Ezért nagyon nagy szükség van ennek a függőségnek az oldására, amire ez a két lehetőség van. Ráadásul mind a kettő jó a Mol számára, csak azt lehetne már látni, hogy meg is valósulnak már - hangsúlyozta Hernádi. A Mol első embere szerint nagyon nagy szükség van arra, hogy az egyik projekt végre megvalósuljon, mert minél több forrás megy át a térségen, annál biztosabb lesz az energiaellátás.
A Mol mindkét projekten nagy erőkkel dolgozik, hiszen az az érdeke, hogy minél több forrásból érkezzen a szénhidrogén, s minél nagyobb legyen a tranzit. Ha ez megvalósul, akkor biztosabb lesz az ellátás és az üzleti lehetőségek is megnőnek.
Kiemelkedő eredmények jellemezték a Mol előző évét. A kőolaj ára 19 százalékkal emelkedett, ennek ellenére a kereslet is erős maradt. Mindezek lehetővé tettek a kiemelkedő eredményeket, de ehhez kellettek az elmúlt 6 év jó elképzelései alapján megvalósult beruházások is - mondta Mosonyi György, a Mol vezérigazgatója.
A Mol vezetése 50 milliárd forint osztalék kifizetését javasolta a részvényeseknek. Ez 508 forint részvényenként, ami kis mértékben emelkedhet a saját részvények figyelembevételével - mondta Molnár József, a cég pénzügyi igazgatója. A közgyűlés a tavalyi mérleggel együtt jóváhagyta az osztalék kifizetési javaslatot is.