A közelmúltban arról is döntött a társaság, hogy az erőmű 25-30 kilométeres körzetében több milliárd forintos költséggel három, az alapanyag tárolására alkalmas logisztikai központot is létrehoz. A szalmával, kukoricaszárral, valamint energiafűvel és cirokkal fűtött energiatermelő egység kivitelezése - az összes szakhatósági engedély beszerzését követően - jövőre elkezdődhet és 2009 végére fejeződhet be - mondta Király. A kalocsai erőmű 2010-ben már teljes kapacitással működhet.
Az alapanyag biztosítása érdekében mintegy 700 termelővel kötnek tíz évre szóló szerződést. A cég számításai szerint a fűtőanyag, a tárolás és a beszállítás évente 3-3, 5 milliárd forintba kerül - mondta az ügyvezető igazgató. Az erőmű mintegy száz dolgozót foglalkoztat majd, közülük negyven lehet kvalifikált szakember.
A kalocsain kívül a dél-magyarországi régióban - hasonló paraméterekkel - még három szalmatüzelésű erőmű épül. Egy Baján, egy Medgyesegyházán, egy pedig Zsanán. A beruházókkal a közelmúltban összehangolták elképzeléseiket, sőt arról is határoztak, hogy az összesen mintegy 160 milliárd forint értékű programot lehetőleg egy időben valósítják meg az adott település nevét használó cégek.
Az erőművek - egy kivételtől eltekintve - a helyi önkormányzattól megvásárolt területen valósulnak meg, és általuk a helyhatóságok évente mintegy 200 millió forint értékű iparűzési adóbevételhez jutnak. A teljes programban befektetőként, illetve beszállítóként az ország több nagy mezőgazdasági üzeme is részt vesz, többek között az Axial, valamint Bóly és Bábolna.