A sikerek jórészt annak tudhatóak be Hamecz István szerint, hogy az elmúlt egy évben az egyik leginnovatívabb alapkezelővé vált az OTP leánycége, ami az azt megelőző években nem igazán volt jellemző a társaságra. A cégnél egyébként új hosszútávú stratégiát fogadtak el, a piacvezető pozíció megőrzésére, és a piaci rész növelése érdekében. Ennek alapján megvizsgálták, hogy mik a sikertermékek a világban. Az OTP a megváltozott tőkepiaci helyzetre is felkészült, ami azt jelentette, hogy külön figyelmet fordított azokra az alapokra, amelyek jelentős esések esetén is viszonylag semlegesen tudnak reagálni.
Az Olimpia támogatók jó befektetési lehetőségek lehetnek
Olimpia kapcsán az alapkezelő arra figyelt fel, hogy a csúcstechnológia Olimpiája készül 2008-ban, ami jó lehetőséget teremt attraktív befektetési lehetőségekre. A szponzorok álat befizetett mintegy 1,5 milliárd dollárért cserébe ugyanis kizárólagosságot kapnak iparági hirdetésekben, lebonyolításban. Az OTP ennek alapján egy 18 cégből álló kosarat állított össze, a cégek összkapitalizációja közel 2600 milliárd dollár.
Csökkenő árfolyamok mellett is lehet hozamot kifizetni
Két új alapot indít az Olimpia jegyében az OTP, amelyek a támogató társaságokba fektetnek. Egy rövidebb (2 éves) tőkevédett terméket, ami azt garantálja, hogy 2 év múlva a tőkéjüket biztosan visszakapják a pénzüket. A maximális hozam 30 százalék, ami a legoptimálisabb esetben el lehet érni. Az alapnál ugyanakkor azt is vállalják, hogy a részvények 30 százalékos árfolyam csökkenéséig is fizetnek még hozamot.
A másik hosszabb alap maximum 15 százalékos hozamot biztosít, és szintén 30 százalékos árfolyam csökkenésig még fizet. Az első év után automatikusan 10 százalékos hozamot fizetnek ki, a következő évben viszont már megnézik a valós teljesítményt és ennek megfelelően korrigálják azt.