A Michael Martin házelnök vezette bizottság azért kezdte vizsgálni a költségtérítési rendszert, mert a konzervatív frakció egy tagjáról januárban kiderült, hogy 2001 óta 260 ezer fontot (91 millió forintot) utalt ki feleségének és két fiának. Ezt ugyan nem tiltja törvény, de a vizsgálat azt is megállapította, hogy Derek Conway hozzátartozói nem végeztek érdemi munkát.
A bizottság előzetes jelentéséből kiderül, hogy a tagok megtanácskozták a parlamenten kívül szerzett munkatapasztalataikat, amelyek "azt sugallják, hogy más foglalkozásokban csak nyugta ellenében lehetséges a költségtérítés, legalábbis a 25 fontot meghaladó összegek esetében."
A tizedére csökkenteni tervezett 250 font csak irodai költségekre vonatkozik. Étkezésre jelenleg havi 400 fontot számolhatnak el a képviselők számla nélkül. A rendszer átalakítására vonatkozó javaslatot nyárig terjeszti elő a bizottság.
Nomen est omen - a skótok számoltak el a legtöbbet
A költségtérítési botrány a testület konzervatív vezetőjét is elérte. David Cameron pártelnök ugyanis februárban felszólította a tory frakció tagjait, hogy hozzák nyilvánosságra, alkalmaznak-e családtagot a költségtérítési keret terhére. Michael Martin viszont erre nem volt hajlandó, még akkor sem, amikor a szóvivője lemondott.
Az alsóház törvényhozói az évi 60 ezer fontos fizetésükön felül összesen 87,6 millió fontot (31,4 milliárd forintot) költöttek el a 2006/2007-es üzleti évben. "Egyéniben" Shahid Malik munkáspárti képviselő a csúcstartó. Az első brit születésű muzulmán parlamenti képviselő 185 421 fontot számolt el. Pártok szerinti bontásban a Skót Nemzeti Párt (SNP) hattagú frakciója végzett az első helyen. A skót képviselők fejenként átlagosan 154 231 font költségtérítést igényeltek.