Az erdei iskola pályázati konstrukció célja, hogy 2015-ig mintegy 70 erdei iskola fejlesztésével és a kapcsolódó képzés és tananyagfejlesztés támogatásával az erdei-iskola program színvonala emelkedjen.
A konstrukcióra pályázhatnak nemzeti park igazgatóságok, önkormányzatok és intézményeik, állami erdőgazdasági Zrt-k, alapítványok, egyházak, közhasznú társaságok.
A projektek keretében a pályázattól függően minimum 10 millió forint, maximum 80 millió forint támogatás igényelhető, a támogatási intenzitás a projekt elszámolható költségeinek akár 100 százaléka is lehet.
A 2004-2006. évi Környezetvédelem és Infrastruktúra Operatív Program (KIOP) Monitoring Bizottsága csütörtökön a Hortobágyi Nemzeti Park területén kihelyzett ülésén - többi között - tájékódott az erdei iskola fejlesztésről is.
A KIOP keretében 2004-2006 között 112 milliárd forint állt Magyarország rendelkezésre, amelyből 84 projekthez nyújtott támogatást, köztük három erdei iskola fejlesztésére. Uniós pénzből, hazai társfinanszírozással épülhetett erdei iskola a Hortobágyi, a Kiskunsági, valamint a Körös-Marosi Nemzeti Parkban. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv 2007 novemberében megjelent környezetvédelmi pályázatai további támogatási lehetőséget nyújtanak a környezeti nevelés támogatására, ezen belül az erdei iskolák fejlesztésére is.