Szabó Imre elmondtása szerint az Európai Unió Kohéziós Alapjának támogatásával két és fél év alatt készült el a beruházás, amelynek során Kecskemét, Ballószög, Helvécia és Kerekegyháza korszerű, európai színvonalú szennyvízcsatorna-hálózatot vehet birtokba.
A miniszter hangsúlyozta: a beruházás eredménye nem csupán a környezetünket óvja, hanem az érintett lakosok mindennapjait is könnyebbé teszi.
Kecskemét és három település - Kerekegyháza, Ballószög és Helvécia - közösen nyújtott be pályázatot az Európai Unió környezetvédelmi és közlekedési infrastruktúra fejlesztését támogató ISPA programjára. A közel tízmilliárd forint értékű szennyvíz-csatornázási programhoz 5,8 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyertek az Európai Uniótól, amelyhez a kormány 2,9 milliárd forintot biztosított, míg a településeknek a fennmaradó 10 százalékot saját költségvetésükből kellett finanszírozniuk.
A beruházással Kecskeméten megduplázódott a csatornával ellátott lakások aránya, és az érintett agglomerációban 95-97 százalékra növekedett. A Kecskemétet és a három települést összekötő, valamint a településeken belüli szennyvízcsatorna-hálózat építése során mintegy 170 kilométer gravitációs gerincvezeték, 110 kilométer bekötő vezeték és 31 kilométer nyomóvezeték épült meg, továbbá a szennyvízelvezetést 26 közterületi átemelő segíti.