Deák Gábor közölte, hogy azért kértek fel egy Heves megyei közjegyzőt az aláírt munkaszerződések számának hitelesítésére, hogy lezárják a számháborút.
Ennek előzménye, hogy a HospInvest Zrt. csütörtökön bejelentette: az 1200 aktív dolgozó közül már több mint 700-an juttatták el a társaságnak aláírt munkaszerződésüket, kívülről pedig 150 szakképzett dolgozó jelentkezett, így a zrt. már biztosan átveszi az egri kórház üzemeltetését.
Ezzel szemben az átvételt megakadályozni igyekvő, magukat "kórházvédő bizottságnak" nevezők arról számoltak be csütörtökön, hogy a dolgozók közül már 721-en tagadták meg a munkaszerződés aláírását, vagyis szerintük nem kaphat működési engedélyt a HospInvest.
Deák Gábor elmondta, hogy eddig összesen 11 dolgozó nyilatkozott úgy írásban, hogy nem köt szerződést a HospInvesttel.
Az alelnök arra is kitért, hogy "több tucat kórházi dolgozó a további helyi konfliktust akarta elkerülni akkor, amikor az érdekvédőknek leadták az alá nem írt munkaszerződésüket, majd jelentkeztek a munkaügyi irodában, ahol egy új példányt kértek, amelyet aláírtak".
Az alelnök kijelentette hogy a HospInvest gondoskodik a teljes létszámhoz esetleg hiányzó dolgozók pótlásáról.
Számítanak arra a mintegy ezer leépített dolgozóra is, akiket az elmúlt években Egerből, Hatvanból, Gyöngyösről, Parádfürdőről, Ózdról és Kazincbarcikáról küldtek el - tette hozzá.
Deák Gábor elmondta, hogy a szerződést aláíró dolgozóknak az átvétel első hónapjától átlagosan magasabb keresetet biztosítanak.
A HospInvestnek legkésőbb augusztus 18-ig kell benyújtania a működési engedély kérelmet az ÁNTSZ-hez, amely 30 nap alatt ellenőrzi, hogy minden feltétel adott-e ahhoz, hogy a társaság átvegye az intézményt.