Itt találja a válsággal kapcsolatos összes hírt!
Éves békeüzenetében XVI. Benedek pápa rámutatott: a pénzügyi rendszer legfontosabb szerepe az volna, hogy biztosítsa a hosszú távra szóló beruházásokat és ezáltal a tartós fejlődést.
A pápa sajnálkozva állapította meg: a dölyfösség azt eredményezi, hogy az aranyból épült házat sivatag és hanyatlás veszi körül. Ezzel a megfogalmazással azt a véleményét érzékeltette, hogy a szegények és a gazdagok közötti szakadék még a legfejlettebb országokban is tovább mélyült az utóbbi időben.
A pápa az írásban megállapította, hogy a globalizáció önmagában nem képes megteremteni a békét, sőt, számos esetben megosztottságot és ellentéteket szül, és ez szükségessé teszi, hogy mély szolidaritást teremtsünk meg, amelynek célja, hogy mindenki részesüljön a javakból.
A gazdag államokat azzal a váddal illette a katolikus egyházfő, hogy a szegény országoknak azokat "zsarolva" nyújtanak gazdaság segítséget. A pápa újfent kikelt az ellen az érvelés ellen is, hogy a szegénység kiváltó oka a demográfiai problémákban keresendő. A katolikus egyház szerint a népesség a gazdagságot jelenti, nem pedig a szegénység mutatója.
A pápa újévi üzeneteit rendszerint elküldik a világ állam- és kormányfőinek, valamint a nemzetközi szervezeteknek. XVI. Benedek a pénzügyi válság kirobbanása óta bírálja a nemzetközi bankrendszert, de most nyilvánosságra hozott írásával az eddigi legátfogóbb kritikáját fejtette a pénzügyi világválsággal kapcsolatban.