A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
6
Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Végül Németországot is leminősítették

Vágólapra másolva!
Negatív megfigyelési listára helyezte a globális kereskedelem és a nemzetközi gazdasági teljesítmény hanyatlása miatt vergődő, az export kereskedelemtől jelentős mértékben függő Németországot a Coface. Ennek oka leginkább a német cégek fizetési hajlandóságának nagymértékű romlása áll.
Vágólapra másolva!

Itt találja a válsággal kapcsolatos összes hírt!

Eddig Németország rendelkezett a legjobb országkockázati besorolással a Coface-nál a nyugat-európai országok közül, amióta 2008 októberében Franciaország is negatív megfigyelési listára került.

A német gazdaság 2008 tavaszán süllyedt recesszióba, miután az ország GDP-jének 41 százalékát kitevő exportvolumen csökkenésnek indult. Ebben a nehéz gazdasági klímában a német ipar kénytelen volt visszafogni beruházásait. Ugyanakkor az állami megrendelések és háztartások költéseinek pozitív, bár igen enyhe hatásai is érvényesülnie kellett.

Ezért a német gazdaság különböző szektorai meglehetősen vegyes képet mutatnak. A leginkább érintett szegmensek természetesen az erősen exportorientált területek, mint például a légiipar és az autóipari beszállítói szektor. Ugyanakkor a vesztesek között van még textil- és ruházati ipar, a tengeri és belföldi vízi szállítmányozási szektor, és ugyan kisebb mértékben, de a kohászat és a vegyipar is.

Mindamellett vannak olyan iparágak, amelyek továbbra is jól teljesítenek. Ilyen például a bútoripar, amely a folyamatos kereslet miatt jól átvészelheti a válságot. "Német cégek sokkal jobban és hosszabb ideig ellenálltak a válság hatásainak, mint más nyugat-európai cégek, azonban gazdasági visszaesés végül őket is elérte" - magyarázta Dercze Zoltán a Coface Hungary országigazgatója.

A vállalkozások fizetési hajlandósága romlott Németországban, és már a csődeljárások is megjelentek a színen, pedig korábban példás volt a német cégek fizetési morálja. "Hagyományosan ritka a késedelmes fizetés a német vállalatok között, és amikor mégis megtörténik, az gyakran a fizetésképtelenség jele. A múlt ősz óta a mostanáig tartó időszakot vizsgálva egyértelműen megállapítható, hogy a fizetési hajlandóság romlása nyilvánvalóvá vált" - teszi hozzá Dercze.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!