Kedden számol be a KSH az ipari termelés júliusi adatairól, de a közvéleményt bizonyára ennél is jobban érdekli, hogy a bankszövetség várhatóan rábólint a pénzintézetek ügyfelekkel való bánásmódját is érintő banki magatartási kódexre.
Külföldön több, fontosnak tűnő statisztika is napvilágot lát, így Nagy-Britanniában az infláció, az Egyesült Államokban pedig a kiskereskedelmi forgalom augusztusi alakulásáról. Németországban az üzleti hangulatot tükröző ZEW-felmérés aktuális eredményeit hozzák nyilvánosságra.
Ez történt hétfőn
Az általa vezetett szervezetben uralkodó véleménykülönbségekre hivatkozva lemondott Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség elnöke.
A forint erősödni tudott hétfőn: az eurót 272,74 forinton jegyezték délután négy órakor, szemben a délelőtti 274 forint feletti árfolyammal.
A BUX ugyanakkor 0,43 százalékos veszteséggel kezdte a hetet. A Mol-papírok drágultak, az OTP-részvények gyengültek.
Barack Obama amerikai elnök megregulázná az adófizetők pénzéből megmentett bankokat, azok pedig máris intenzíven lobbiznak a tervei ellen.
Idehaza ismét olcsóbbak lettek a zöldségek és gyümölcsök, a termelői árak szintje júliusban 15 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál.
A Moody's szerint Budapest továbbra is tartja az országéval azonos Baa1 adóskockázati minősítését, negatív kilátással.
Javított gazdasági prognózisán az Európai Bizottság, de összességében még mindig a GDP 4 százalékos csökkenését várja az idei évre.
Csak olyan támogatást engedélyez az EU az Opelnak, amely összhangban van az unió versenypolitikai és belső piaci szabályaival.
Kínai-amerikai kereskedelmi háború a láthatáron: Kína antidömping-eljárást indított egyes amerikai termékekkel szemben.
Nicolas Sarkozy francia államfő lecserélné a GDP-mutatót, amely helyett egyes közgazdászok szerint van már beszédesebb.
A válság dacára az országos átlag háromszorosát meghaladó fizetésemelést kaptak tavaly a legnagyobb brit tőzsdei vállalatok csúcsvezetői.