Nagyon sovány lesz a péntek a közzétételek szempontjából, a legfontosabb adat az augusztusi magyar infláció lesz. Júliusban a vártnál sokkal kisebb volt a drágulás üteme, az áfaemelés hatása gyakorlatilag nem jött át, kérdés, hogy augusztusban mennyi jelenik meg belőle. Az elemzői konszenzus 5,5 százalékos év/éves drágulási ütemet mutat.
Japánban napvilágot lát az augusztusi bizalmi index, ami várhatóan enyhén nő. Az olasz ipari kibocsátás visszaesés júlusban feltehetően enyhén csökken. A brit ipari árindex pedig ugyanebben a hónapban csökkenésből 1 százalékos növekedésbe ment át.
Enyhén gyengült a forint
Csütörtökön ötödik egymást követő kereskedési napon zártak nyereséggel a New York-i értéktőzsde vezetői indexei.
Minimális pluszban zárt a BUX, amelyben a Richter vesztett sokat, de a többi nagy részvény mozgása ellensúlyozta ezt.
Kissé gyengült a forint: az eurót délután négy órakor 272,17 forinton jegyezték a szerda délutáni 271,06 forinttal szemben.
Nem viszik csődbe az Opelt
Magyarország lehet az első euróövezeti tagállam a közép-európai hármak közül, mert itt van a legjobb esély arra, hogy az államháztartási hiány belátható időn belül a tűréshatár alá csökken.
A General Motors vezetése az Opel autógyártó értékesítését támogatja, a vevő az orosz-kanadai Magna lehet, ami azt is jelenti, hogy elvetették a német cég csődbe vitelét.
A Nasdaq OMX Europe a kelet-európai részvénytőzsdék vezető papírjaival bővítené kereskedelmi rendszerét.
Egyre több olaj kell
A gazdasági válság nyomán a közelmúltban lakat került az első magyarországi autóplázára.
A korábban becsültnél mérsékeltebben csökkent a világ olajkereslete az idén, jövőre pedig a világgazdasági stabilizálódással párhuzamosan egyre több olajra lesz szükség.