Oszkó Péter csütörtökön megjelent vitacikkének elején azt bizonygatja, hogy - Hughes állításával ellentétben - igenis voltak az elmúlt hónapokban strukturális reformok. Egyebek között a nyugdíjakkal kapcsolatos intézkedéseket (az indexálás és a nyugdíjba vonulási feltételek változása, korhatáremelés), az energia- és lakástámogatási megnyirbálását, a családtámogatás átalakítását, valamint a közszféra bérbefagyasztását említi.
A pénzügyminiszter azt is írja, hogy a fentiekből is következő államadósság- és hiánycsökkenés miatt a következő kormányoknak nem kell további, politikai áldozatokkal járó megszorító intézkedéseket bevezetni, elég lesz tartani a kialakított költségvetési pályát. Elismeri ugyanakkor, hogy további reformok szükségesek, így a közösségi közlekedés, az egészségügy és az oktatás terén, illetve az önkormányzati rendszerben.
Oszkó téves adatértelmezést is felró Hughesnak, mondván, a közszférában foglalkoztatottak közé sorolja az Út a munkához programban résztvevőket, ezért jut arra, hogy a közszférában foglalkoztattak száma nőtt az utóbbi években.
Végül megállapítja, hogy a görög párhuzam semmiképp sem állja meg a helyét, mivel Magyarország egy stabilizációs programot hagyott maga mögött, Görögország pedig jelentős költségvetési egyenlegromlás után, egy hasonló program előtt áll.