Amadeu Altafaj Tardio, Olli Rehn pénzügyi biztos szóvivője brüsszeli sajtótájékoztatóján leszögezte, hogy egyelőre csak arról a 30 milliárd eurós keretről született döntés, amelyet az euróövezeti pénzügyminiszterek előző napi távkonferenciás tanácskozása után jelentettek be, megtoldva a Nemzetközi Valutaalap (ennek legfeljebb a felére rúgó) hitelkeretével.
A Valutaalap (IMF) közlése szerint ők már hétfőn elkezdenek tárgyalni Görögországgal és az Európai Unióval a csomag tartalmi kérdéseiről. Az IMF 15 milliárd euróval száll be a segélyprogramba.
Az uniós képviselők már vasárnap jelezték ugyanakkor, hogy ez csak az első évben adható összeg, amelyet még további két évig újabb hitelek követhetnek, ha a szükség úgy hozná. Görögország azonban továbbra sem kért anyagi segítséget az uniótól.
A szóvivő azt is cáfolta, hogy az EU-ban csúcsszintű döntés kellene a hitelkeret aktiválásáról. Német forrásból előzőleg arról tájékoztattak, hogy állam- és kormányfői találkozó szükséges ehhez a döntéshez.
Altafaj Tardio leszögezte, hogy a mechanizmus életbe léptetéséhez valóban szükséges az euróövezeti országok kormányait képviselő illetékesek egyhangú döntése, ez azonban nem feltétlenül jelenti csúcsértekezlet összehívását.
Bajnai Gordon és Jeórjiosz Papandreu görög kormányfő március 16-án tartott közös előadást, amelyben a görög és magyar válság hasonlóságait és különbségeit mutatták be. Ezen Bajnai arról beszélt, hogy a Magyarországnak adott 20 milliárd eurós hitelkeret egy határozott gátat jelentett a spekuláció ellen, s egy hasonlót javasolna Görögország esetén is.