"Nagyon örvendetes, hogy az állam fontosnak tartja az emberek hosszú távú megtakarításainak támogatását, valamint az öngondoskodás szerepének növelését" - idézi a Stabilitás sajtóközleménye Nagy Csabát, a szervezet elnökét.
"A pénztárak nonprofit szervezetek, amelyek a tagok tulajdonában vannak. Ez pedig azt jelenti, hogy minden, a pénztárakat érintő különadót közvetlenül a pénztári egyéni számlával rendelkező embereknek kellene megfizetniük" - mutatott rá az elnök.
A kormány akcióterve szerint a pénzügyi szektor szereplőire "bankadót" rónának ki, ami három évig maradna érvényben. A pénzügyi cégeknek az idén - a hitelintézeti járadék címen fizetendő 13 milliárd forinttal együtt - 200 milliárd forintot kellene befizetniük az államkasszába.
Kivonulhatnak a magyar piacról
A pénzügyi szféra szereplői túlzottnak tartják a kormány által rájuk kivetni tervezett elvonást; úgy látják, hogy a "bankadó" sokakat veszteségbe döntene, ami miatt egyes szereplők akár ki is vonulhatnak a magyar piacról.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy csütörtöki konferencián elismerte, hogy a "bankadó" 200 milliárdos összege "brutális" nagyságú, de e nélkül nem lehet végrehajtani a pénzügyi stabilizációt - hangsúlyozta.
A Stabilitás Pénztárszövetség 72 tagja kezeli a hazai magánnyugdíjpénztári tagok megtakarításainak 100 százalékát, vezeti az önkéntes nyugdíjpénztári tagok több mint 92 százalékának számláját, és az egészségpénztári tagok vagyonának közel 90 százalékát.