A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint az államháztartás nettó finanszírozási igénye 2010 második negyedévével záruló elmúlt egy évben a GDP 4,8 százalékát (1282 milliárd forintot) tett ki. Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számított adóssága a GDP 82,9 százaléka volt 2010 második negyedévének végén.
Az előzetes adatok szerint a háztartások nettó finanszírozási képessége (pénzügyi megtakarítása) 2010 második negyedévével záruló elmúlt egy évben a GDP 4,7 százalékát érte el. Vagyis a GDP majdnem 5 százalékát kitevő mértékben tudták finanszírozni a vállalatokat és az államháztartást.
A magánnyugdíj-pénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe visszalépők miatti transzferek az elmúlt egy év során 97 milliárd forinttal (az éves GDP 0,36 százalékával) javították az egyenleget. 2010 második negyedévében a nettó finanszírozási igény (417 milliárd forint) a negyedéves GDP 6,1 százalékát tette ki.
A második negyedévi deficit jelentősen megnőtt az előző negyedévi 4,5 százalékhoz képest és a legmagasabb a 2008 negyedik negyedévi 10,2 százalék óta. A négy negyedéves gördülő finanszírozási igény 4,8 százalékos GDP-arányos mutatója az előző két negyedév 4,5 és 4,6 százalékáról nőtt meg.
Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett (maastrichti) adóssága 2010 második negyedévének végén a GDP 82,9 százaléka volt (22075 milliárd forint). Az államháztartás nettó tartozása (16155 milliárd forint) a GDP 60,7 százalékát tette ki 2010 második negyedévének végén.
2010 második negyedévében a központi kormányzat finanszírozási igényét (252 milliárd forint) külföldi hitelfelvétellel, betétei és az általa nyújtott hitelek csökkentésével fedezte, miközben jelentősen nőttek egyéb követelései és csökkentek egyéb tartozásai.
A központi kormányzat egyenlegének adatai még nem tükrözik a 2010 második félévében hatályba lépő, az adózásra vonatkozó jogszabályi változásokat. A helyi önkormányzatok finanszírozási igénye (137 milliárd forint) elsősorban a hitelintézeti betétek csökkenésében tükröződött. A társadalombiztosítási alapok finanszírozási igényét (28 milliárd forint) az egyéb követelések csökkenése és a központi kormányzattal szembeni hiteltartozások növekedése fedezte.
2010 második negyedévében a háztartások nettó finanszírozási képessége (498 milliárd forint) a negyedéves GDP 7,2 százalékát tette ki.
2010 második negyedévében a pénzügyi eszközök esetében a befektetési jegyek, a nyugdíjpénztári követelések, a készpénz és a tőzsdei részvények növelése volt jelentős, miközben számottevően csökkentek a lekötött devizabetétek.
A kötelezettségek esetében a forinthitelek növekedése és a devizahitelek jelentősebb csökkenése volt jellemző.