Az AkzoNobel 2010 végén megszünteti termelését tiszaújvárosi gyárában. A holland-svéd tulajdonú társaság szerint ez a lépés a hosszú távú globális stratégiájának - az európai gyártási kapacitások összevonásának - része.
A társaság közleménye szerint az utóbbi években jelentősen megváltozott a festékpiac értékesítési struktúrája, és a kereslet is csökkent, a gyár bezárása pedig egy hosszú folyamat utolsó lépése. Összesen csaknem száz dolgozó munkahelye szűnik meg.
A társaság megkeresésünkre egyelőre nem tudott további információt adni a gyárbezárásról, mondván, az a mai napon történt, visszahívást ígértek. Úgy értesültünk, hogy az érintett regionális munkaügyi központhoz még nem érkezett be a cég bejelentése a csoportos létszámleépítésről.
Az Akzo Nobel Coatings Zrt. Magyarországon bejegyzett, holland-svéd tulajdonú részvénytársaság. Székhelye Tiszaújvárosban van. A cég olyan ismert termékeket állít elő, mint a Dulux, a Hammerite vagy a Sadolin. Az anyacég, az AkzoNobel a legnagyobb globális festék- és fedőréteggyártó, melynek világszerte összesen 57 ezer alkalmazottja van.
A csoportos létszámleépítés lényege, hogy a cégnek első körben egy szándéknyilatkozatot kell tenni a munkaügyi központ felé, hogy várhatóan hány főt, milyen üzemezéssel, milyen összetételben (szellemi, fizikai) bocsát el, egyidejűleg értesíteni kell a cégnél működő érdekképviseletet. Ezután 7-15 napig tartó konzultációs folyamat kezdődik (például a kiválasztás szempontjairól, vagy arról, hogy milyen juttatásokat tudnak adni), majd ezután születik meg a döntés nevesítve, személyre szólóan, amit meg kell küldeni a munkaügyi központnak. |