11:40
A Magyar Nemzet információi szerint a kormány a Svájci Nemzeti Bank segítségét veszi igénybe a svájci frank alapú szerződések forintra vagy euróra váltásához. Ma délelőtt azonban az Svájci Nemzeti Bank (SNB) szóvívőjén keresztül közölte, semmilyen megkeresés nem érkezett hozzájuk a Magyarország felől.
7:59
Azok a devizahitelesek, akik legalább kilencven napja nem tudják már törleszteni adósságaikat, újabb kormányzati mentőövre számíthatnak. Az ingatlan elárverezését is kockáztató hitelek száma százezerre tehető, melynek csak kisebb részét, nagyságrendileg huszonötezret lehet képes a Nemzetközi Eszközkezelő megsegíteni az ingatlan megvásárlásán keresztül.
A fennmaradó több tízezer devizahitelesen úgy segítenének, hogy a tartozást első lépésben forintosítanák, majd a bankoknak az összeg egy részét el kellene engedni. A hitelek leváltásához a jegybanki devizatartalékok nyújthatnának segítséget, így az átváltástól nem kellene a forint jelentős gyengülésétől tartani. Az elengedett tartozásokat a bankoknak nem kellene lenyelniük, hiszen ezeket az összegeket leírhatnák a fizetendő bankadóból.
A lap értesülései nem érhetik hidegzuhanyként a piaci szereplőket, hiszen kormányzati szereplők az utóbbi napokban egyre nagyobb hangsúlyt helyeztek a devizahitelesek megmentésére irányuló szándékaikra. Ennek tényét azonban még nem erősítették meg illetékesek, így annak konkrét formájával kapcsolatban is csupán találgatni lehet. A Népszabadság mai információi olyan tekintetben talán megnyugtatóak, hogy a bankokra várhatóan nem helyeznének jelentős új terheket (hiszen "csak" a kilencven napon túli késedelembe esettekre vonatkozna, ráadásul a bankadóból leírható lenne a hitel elengedett részét), így viszont a lépés kockázatai elsősorban a költségvetési egyensúly kapcsán jelentkeznének.