A kockázatos eszközökből való pénzkiáramlás lett az eredménye a hétvégi ciprusi bejelentésnek, mely a tőzsdén eddig uralkodó jó hangulatot egy csapásra képes volt lehűteni. Azzal kapcsolatban egyelőre csak találgatni lehet, hogy a betétek megadóztatásának negatív tőkepiaci hatásai milyen időtávon és milyen mélyen érinthetik az árfolyammozgásokat. A ciprusi lépés miatti bizonytalanság elsősorban az európai piacokat viseli meg, hiszen főleg a periféria országokban lehet bizonyos fertőzési hatásoktól tartani. A hétvégi hírek szerint a ciprusiak közül már egyre többen próbálják kivenni pénzüket a bankokból, a napokban pedig mindenki arra figyel majd, hogy Portugáliában, Spanyolországban, esetleg Olaszországban nem indulnak-e meg hasonlóan negatív folyamatok.
Az aggodalmak miatt az euró már ma reggel jelentősebb gyengülést mutat a dollárhoz képest, melynek hatására utoljára december közepén látott szintekre került a közös fizetőeszköz kurzusa.
A mai nagy eladói nyomás hatására az euró technikailag is fontos szintekhez érkezett a dollárral szemben, hiszen az 1,2873-as 200 napos mozgóátlag már lényegében karnyújtásnyira van. Amennyiben ez elesik, az az euró további hanyatlását is eredményezheti majd a dollárral szemben.
A befektetők kockázatvállalási hajlandóságának mérséklődése jól tetten érhető a német államkötvények hozamcsökkenésén. A potenciális fertőző htások miatt sokan ismét a biztonságot keresik, aminek hatására a német kétéves államkötvény hozama ismét a nulla százalékos szint alá csökkent. Vagyis aki most megveszi a kötvényt és lejáratig tartja, hozamot nem kap érte (sőt a reálhozam negatív, vagyis még veszít is valamennyit), cserébe viszont biztonságban tudhatja megtakarításait.
A tőkepiaci mozgásokat magyarázó tényezők sorába illik, hogy miközben a kockázatosabb eszközökből kiáramlik a tőke, az arany piacán mindez menedéket talál. Ennek hatására annak árfolyama 1 százalékos pluszban tartózkodik.