Mit mutatnak a fundamentumok?
Ahogy korábban hasábjainkon olvashatták, április közepén a várakozásoknak nagyjából megfelelő gyorsjelentést tett közzé a társaság, azonban a menedzsment nagyon optimista várakozásokat fogalmazott meg a folyó negyedévvel kapcsolatban. A chipgyártó ezen túl a 2013-as év egészére megerősítette korábbi árbevétel és értékesítési prognózisát is.
Május közepén Brian Krzanich személyében új vezérigazgatót neveztek ki, aki nem sokáig tétlenkedett, azonnal megkezdte a cég hatékonyságának javítását célzó intézkedéseket, aminek eredményességét nyilvánvalóan csak a következő hónapokban, években lehet majd megítélni.
Mit mutat a chart?
Az áprilisi gyorsjelentést, illetve az optimista menedzsment várakozásokat pozitívan fogadták a befektetők, az árfolyam két hét alatt 12 százalékot menetelt, amit az elmúlt három hétben konszolidáció, oldalazás követett. Így az árfolyam jelen pillanatban már kikerült a túlvett zónából. Negatívumként említhető azonban, hogy az MACD indikátor egyelőre eladási jelzést ad.
A charton látható formációból jó eséllyel lehet arra számítani, hogy amennyiben felfelé elhagyja az elmúlt hetekben kialakított 23,8-24,6 dollár közötti sávot, akkor a tavaly augusztusi 27 dolláros csúcs akár rövid időn belül is elérhető lehet.
Figyelmeztető jel lehet az emelkedésre spekulálóknak, ha az előbb említett sávot lefelé hagyná el az árfolyam. Ekkor először a 23 dollárnál található 50 napos mozgóátlag, illetve a 22,1 dollárnál húzódó 100 és 200 napos mozgóátlag jelenthetne támaszt.
A stop szintet én a kevésbé kockázattűrő befektetőknek 23 dollár környékére javasolnám meghúzni, míg a merészebb, vagy hosszabb távon kereskedőknek a 22 dolláros stop szint meghatározása lehet célszerű.
Intel árfolyama (Nasdaq)