Nagyot hajrázott az Egis, szépet ment a Richter
Nem igazán találták meg a góllövőcipőt meg a régiós piacot, a fontosabb indexek közül az osztrák és a cseh tőzsdeindex már 1 százalék körüli mínuszokat szedett össze, de a magyar és a lengyel piac sem tudott erősödéssel nyugovóra térni.
Tartogatott meglepetéseket a kereskedés utolsó órája is, az Egis ugyanis meglódult, és nap végére 2,4 százalékos pluszban zárt, visszahozva tegnapi veszteségét. A Richter is tudta fokozni a tempót, a gyógyszergyártó 1,2 százalékot erősödött ma. A Magyar Telekom és az OTP viszont már 0,8-0,9 százalékos mínuszokat ért el, de a Mol sem büszkélkedhet túlságosan a 0,7 százalékos visszaesésével.
7-0 arányban szavazott kamatcsökkentésre az MNB monetáris tanácsa a május 28-án tartott kamatdöntő ülésen, derült ki a ma 14 órakor közzétett jegyzőkönyvből. Az MNB továbbá hangsúlyozta, hogy óvatos kamatvágásokra lesz szükség a jövőben, amit indokol az infláció szintje és a reálgazdasági folyamatok is.
A forint több kisebb irányváltást is bemutatott ma, végül 296 közelébe ért az euróval szembeni árfolyama a késő délutáni órákra, jelenleg 295,6-nál alakulnak a jegyzések.
Az EURHUF árfolyama
Először erősödött, majd ismét elgyengült Európa
Csak a spanyol tőzsdeindex tudott pluszban zárni, melyet nagyban köszönhet az Inditex menetelésének is. A többi vezető benchmark 0,3-1,5 százalékos mínuszokat ért el, a sort az olasz FTSE/MIB zárta.
0,4 százalékot bővült havi szinten az eurózónában április során az ipari termelés, mely a konszenzusban szereplő stagnáláshoz képest lényegesen jobb.
Március óta a legmagasabb szintre emelkedtek a hozamok a mai 12 hónapos olasz diszkontkincstárjegy-aukción. A kereslettel nem volt probléma, így sikerült eladni a 7 milliárd eurónyi állampapírt. Németország is kötvényaukciót tartott, itt február óta a második legmagasabb hozam alakult ki, de így is 4 milliárd eurót meghaladó hároméves kötvényt sikerült eladni.
1,8 százalékot esett a Nokia árfolyama, miután a társaság bejelentette, hogy a symbianos telefonok gyártásával felhagy.
Továbbra is felülteljesít a távközlési szektor
Vegyes teljesítményt mutatnak ma az amerikai piacok a nyitást követő órákban, míg a Nasdaq és a Dow lefelé, addig az S&P 500 0,2 százalékos emelkedésével felfelé vette az irányt.
Tízből öt S&P 500 szektor is pluszban tartózkodik, leginkább a távközlési cégek papírjai menetelnek ma, 0,3 százalékos átlagos árfolyam-emelkedést mutatnak. A közmű cégeknek viszont nem megy, itt 0,6 százalékát veszítették ma el piaci értéküknek.
1985 óta a hetedik legrosszabb hónapja volt a május az amerikai tízéves kötvényhozamnak, mely a napokban egyébként 14 havi csúcsra emelkedett és elérte 2,27 százalékos szintet.
1,06 milliárd dolláros elsődleges tőzsdei kibocsátásra készül a Coty. A szépségipari cég a kibocsátási sáv közepén (16,5-18,5 dolláros sáv) nagyjából 6,7 milliárd dollárt érhet a piac szerint, de az Avonhoz és az Estee Lauderhez képest olcsóbb árazáson foroghat.
Egy amerikai ingatlanalap létrehozását tervezi a Carlyle Group, melynek nagysága 4 milliárd dollár lehet a Wall Street Journal információi szerint. A válság kirobbanása óta ez lehet a legnagyobb újonnan létrehozott ingatlanalap az USA-ban.