A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMárton Anna
09:00VívásAnna Marton-Katherine Paredes
HUNPusztai Liza
11:15VívásLiza Pusztai-Michela Battiston
HUNSzűcs Luca
11:15VívásMartina Criscio-Luca Szucs
HUNKovács Richárd
12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
HUNDósa Dániel
13:05VívásDaniel Dosa-Abdelrahman Tolba
HUNMagyarország
20:05VízilabdaMagyarország-Kanada
HUNMagyarország
21:00KézilabdaArgentína-Magyarország
NyílNyíl

Kivéreztetik a gázelosztó cégeket

Vágólapra másolva!
Egy új rendelettel alaposan megnyirbálja a gázelosztó cégek bevételét az állam, miközben potenciális vevőként lép fel a piacon. Ez lehet a tervezett állami átvétel egyik előkészületi lépése.
Vágólapra másolva!

Az Index szerint az energiacégek úgy értékelik az Energiahivatal új rendeletét, hogy az a gázelosztó társaságok államosítását készíti elő.

Az új szabályok szerint ugyanis a hálózati és mérési különbözetet (HMK) a jövőben nem lehet beleszámolni az indokolt árbevétel igénybe.

Ez azt jelenti, hogy a gázszállítás során fellépő technikai veszteségeket, azaz évi több százmillió köbméter gáz árát a fogyasztóktól nem szedhetik be többé a cégek.

Az elosztói díjak így csökkenhetek, ám ha ezt a kieső bevételt a cégeknek le kell nyelniük, akkor nyereségüket megnyirbálják, illetve veszteségeiket növelik. Az Index becslése szerint az iparág évente összesen 13 milliárd forinttól eshet el.

Eközben Németh Lászlóné, az energetikát felügyelő tárca minisztere nemrég jelezte, hogy két társasággal is előrehaladott tárgyalásokat folytatnak, azok állami átvételéről. A piacon régóta terjedő hírek szerint ezek egyike biztosan a Tigáz, amelynek működése veszteséges, és tulajdonosa hajlandó lenne kivonulni az üzletből.

Az állam az új szabályozással üzleti értelemben a többi társaság mozgásterét is jelentősen csökkenti, és ha a tulajdonosoknak egyre kevésbé éri meg a működtetés, hajlandóságuk növekedhet az eladásra.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!