OTP BANK: Áttörte a 200 napos mozgóátlagot
Alaposan megemberelte magát ma az OTP papírja, amely augusztus óta először jutott a 200 napos mozgóátlag fölé. Az árfolyam ráadásul két fontos lélektani szintet is átszakított, egyrészt az előbb említett 200 napos mozgóátlag roppant meg, másrészt a 4500 forintos szintet, ami az elmúlt hónapokban többször komoly ellenállásként funkcionált.
Ha van a részvényben kellő erő, akkor 4798-4825 forint körül a július rést visszatöltheti az árfolyam, majd akár az 5000 forintos lélektani szintet is megcélozhatja.
Amennyiben fals lesz a kitörés, akkor 4500 forint körüli szintet lesz érdemes figyelni, ennek eleste ugyanis rendkívül negatív lenne. De már az sem lenne jó jel, ha a 4600 forintos szint alá visszaesne a részvény.
Az MACD vételi szignálja és az RSI emelkedő trendje pozitívum.
ERSTE BANK: 2011 óta nem járt ilyen magasan
A 26,7 eurónál húzódó ellenállását próbálja ma áttörni az Erste Bank papírja. A részvény a legutóbbi emelkedő trendet a 200 napos mozgóátlagról indította, ami a nyár során többé-kevésbé sikeresen tartotta benne a lelket.
A grafikonon ráadásul egy füle csésze szerű alakzat is megjelent, ami akár komolyabb mozgást is okozhat.
Ha sikeres lesz a kitörés, akkor a Fibonacci szintek alapján első körben 31 euró közelébe, a 161,8 százalékos Fibonacci szintig, második körben pedig 33,73 eurós szintig is eljuthat. Legalábbis az alakzatból ezen célárak határozhatók meg. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a 30 eurós szint lélektani ellenállás lehet.
A stop-loss megbízást ráadásul viszonylag könnyű meghatározni, hiszen ha az árfolyam visszaesik 26 euró alá, akkor minden bizonnyal fals lesz a kitörés.
RAIFFEISEN BANK: Füles csészéből lép ki
Az Erste Bankhoz hasonlóan a Raiffeisen Bank grafikonján is egy füles csésze formáció jelent meg, amiből az osztrák bankpapír ki szeretne törni.
28 eurónál azonban látható egy ellenállás, aminek az áttörésére szükség van ahhoz, hogy a formációból számolható célárakat elérhesse a papír. 31,4 eurónál a 161,8 százalékos Fibonacci, majd 34,1 euró körül a 200 százalékos Fibonacci lehet komolyabb akadály.
Az indikátorok jól festenek, az MACD vételi jelzést mutat, az RSI pedig emelkedő trendben mozog, igaz, kezd túlvett állapotba kerülni az utóbbi technikai segédeszköz.