A UBS arra számít, hogy a japán kötvényekbe (jelenleg 50 ezer milliárd jen) éves alapon 10-20 ezer milliárd jennel többet fektethet a jegybank. Különböző ETF-ekbe, ingatlanpiaci alapokba (jeleneg 31 ezer milliárd jen) éves alapon 10-20 ezer milliárdos injekció jöhet.
Az elemzők elégedetlenek a jelenlegi folyamatokkal, mivel az előző negyedéves GDP adat nem lett túl fényes, 2,8 százalékos növekedés helyett csak 1 százalékos bővült a japán gazdaság.
Ráadásul a fogyasztás sem nagyon akar beindulni, ami a 15 éve tartó defláció egyik legfőbb oka. A fogyasztói adók emelése pedig csak további problémákat okozhat és visszavetheti a fogyasztást.
0,9 százalékkal nőhet a fogyasztói árindex (az adókat kiszűrve) az áprilisban kezdődő és 2015-ben végződő fiskális évben. A 2015/2016-os év pedig 1,1 százalékos növekedést hozhat.
A szakértők pedig ennek függvényében továbbra is szkeptikusak azzal kapcsolatban, hogy 2015-re a japán infláció eléri a 2 százalékot.
Ha viszont nagyobb ütemű lesz a pénznyomtatás, akkor a jen további gyengülést mutathat a dollárral szemben, ráadásul a japán exportőrök is jól járhatnak.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!