Tavaly nyáron a 200 napos mozgóátlagról nagy lendülettel pattant fel a DAX index, amely azóta szinte megállíthatatlanul haladt az északi irányba. Nagyon úgy fest a napi grafikon alapján, hogy véget érhet a menetelés.
A DAX januárban új történelmi csúcsot ért el, majd utána egy kisebb korrekcióba kezdett, de február elején ismét megindult a csúcs felé, de ez már nem járt sikerrel.
Februárban 9700-9750 körüli szinten egy alacsonyabb lokális csúcspontot jelölt ki a DAX, ami alapján egyre jobban megnő az esélye a csökkenő trend kialakulásához. Ehhez a januári mélypont alá kellene esnie a DAX-nak, de jobb lenne, ha a decemberi, 9000 pont körüli szint is elesne.
Ha ezek a támaszok megroppannak, akkor 8811 pont körül a 200 napos mozgóátlag még fontos támasz lehet, ahogyan volt tavaly nyáron is. A hosszabb távú csökkenő trend csak a 200 napos eleste után alakulhatna ki.
Az indikátorok is a csökkenő irányt erősítik meg, az MACD eladási jelzést mutat, ráadásul az RSI-vel közösen eső trendben mozognak.
A DAX index heti grafikonja sem fest túl jól, egy emelkedő trendvonal megroppant az elmúlt hetekben és egyre jobban közelít az index a 9000 pont körüli szinthez.
A 9000 pontos szint fontos támasznak számít, hiszen 2012 júniusa tartó emelkedő trendvonal is itt húzódik, valamint a lélektanilag fontos 9000 pontos támasz is.
Ha utóbbiak törnének, akkor sem lenne még hatalmas probléma, hiszen 50 hetes mozgóátlag 8700 pont körül támaszként funkcionálhat.
Az MACD eladási jelzése és az RSI csökkenő trendje is negatívumnak számít.