Csúcsra futhat az Amazon

Vágólapra másolva!
A hónapok óta szépen teljesítő Amazon az elmúlt napokban fontos ellenállásokon tudta átverekedni magát, így a technikai kép alapján, tovább folytathatja az útját, és akár újra az év elején felállított 410 dolláros történelmi csúcsig erősödhet.
Vágólapra másolva!

Az Amazon a május eleje óta tartó emelkedő trendvonalon haladva áttörte, és már vissza is tesztelte a korábbi csökkenő trendvonalat. Az árfolyam emelkedését sem a meghatározó mozgóátlagok, sem a 338 dolláros szinten lévő ellenállás nem tudta megakadályozni.

A napokban áttörte a 200 napos mozgóátlagot, miután sikeresen pattant fel az emelkedő trendvonalról. A július eleji felpattanást egyébként a csökkenő trendvonal visszatesztjeként is lehet értelmezi.

Az árfolyam a 410 dolláros történelmi csúcsot is megérintheti, amennyiben a 200 napos mozgóátlagról egy újabb felpattanást láthatunk. A 410 dolláros szint elérésében egyedül a 380 dolláron húzódó ellenállás nehezítheti meg a papír dolgát.

Az indikátorok képe kedvező az Amazon további erősödésének a szempontjából. Az MACD továbbra is vételi jelzésen áll és trendszerűen emelkedik, úgy ahogyan az RSI indikátor is. Igaz az utóbbi már a túlvett zóna környékén tartózkodik.

Amazon napi grafikon Forrás: AmiBroker, Investor.hu

A hetes időtávon az Amazon árfolyama már 2009 óta emelkedő trendben mozog, és mivel az utóbbi hetekben sikerült áttörnie az 50 hetes mozgóátlagot, így már nincs előtte akadály abban, hogy ismét a 410 dolláros csúcsig meneteljen.

Az indikátorok ezen az időtávon is kedvező képet festenek. Az MACD vételi jelzést mutat, és az RSI is emelkedő trendben mozog. A technikai kép alapján, long pozíció felvétele esetén a veszteségvágó szintünket szűken az 50 hetes mozgóátlag alá, a 340 dolláros szint környékére élesíthetjük. A 410 dolláros profitszintünk mellett kedvező 2:1-es hozamkockázat arányú pozíciót vehetünk fel.

Amazon heti grafikon Forrás: AmiBroker, Investor.hu

Alacsony kockázattal is működik

Még egy jó hír: nem muszáj csak ezt a részvényt megvásárolni, ha megtetszett a sztori. A K&H kettős kosár 3 alap nevezetű tőkevédett alappal is részesedhetünk, amelyben az Amazon részvénye is ugyanúgy helyet kap, mint 19 másik világcég.

További információk>>>

Mik azok a mozgóátlagok?
A mozgóátlagok a technikai elemzés eszköztárának kedvelt elemei. Három fajtáját különböztetjük meg, köztük az egyszerű, az exponenciális és a súlyozott mozgóátlagot. Az egyszerű mozgóátlag számítása a legkönnyebb, hiszen ebben az esetben a rendelkezésre álló kereskedési adatok közül mindig a legutolsókat átlagoljuk. Ennél fogva a mozgóátlag a piaci folyamatokat lesimítva fogja követni, melynek előnye, hogy az éles kiugrásoktól megtisztítja a grafikont, viszont adott esetben a piaci fordulókra csak időben csak késve reagál.

Az egyszerű mozgóátlagok két legelterjedtebb típusa az ötven és kétszáz napos mozgóátlag. Az ötven napos a legutolsó ötven nap, a kétszáz napos pedig a legutolsó 200 nap árfolyamadatainak átlagát mutatja. Ahogy haladunk előre az időben, úgy természetesen a mozgóátlag értéke is folyamatosan változik.
A technikai elemzésben a mozgóátlagok akkor adnak vételi jelzést, ha a rövidebb távú alulról metszi a hosszabb távú mozgóátlagot. Eladási jelzés pedig ebből kiindulva akkor érkezik, ha a rövidebb mozgóátlag felülről metszi a hosszabbat. A szakirodalomban azt a formációt, amikor az ötven napos mozgóátlag alulról metszi a kétszáz naposat, Golden Cross-nak (aranykeresztnek), amikor az ötven napos mozgóátlag felülről metszi a kétszáz naposat Death Cross-nak (halálkeresztnek) nevezzük.
Mi az az MACD?
Az angol Moving Average Convergence Divergence szó kezdőbetűből áll az MACD. Az indikátor a leggyakoribb trendkövető indikátor. Két különböző időtávú mozgóátlagból áll az MACD. Vételi jelzést akkor kapunk, ha a gyorsabb mozgóátlag alulról metszi a lassabbat. Eladási szignált pedig akkor, ha a gyorsabb mozgóátlag beesik a lassabb alá. A grafikonon egy középvonal is látható, ami alatt a vételi jelzés markánsabb, felette pedig az eladási.
Mi az RSI?
Az RSI az angol Relative Strenght Index rövidítése, mely az adott instrumentum relatív erejét mutatja. Az indikátor értéke 0 és 100 között ingadozik. Az RSI kiszámolásának módja: 100-(100/(1+E/CS)), ahol az E azoknak a záróáraknak az átlaga, melyek az előző "n" napon emelkedtek, míg a CS azoknak a záróáraknak az összege, amelyek az előző "n" napon csökkentek.
Túladott egy instrumentum akkor, ha 30 alatti az RSI értéke, és túlvett, ha 70 fölött mozog. Vételi vagy eladási jelzést akkor kapunk, ha a túladott vagy a túlvett zónából kilép az indikátor.
Az RSI indikátor esetében gyakran vizsgálják a technikai elemzők, hogy az árfolyammal együtt mozog-e, vagy más utakon jár. Ha az árfolyam új lokális csúcsot ér el, de az indikátor a korábbi lokális csúcstól alacsonyabb szinten ér el csúcsot, akkor divergenciáról beszélünk, ami sokszor trendfordító szokott lenni.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!