A Kickstarter honlapján bárki közösségi alapon gyűjthet finanszírozást innovatív projektjéhez. Az egyik legnépszerűbb kezdeményezés jelenleg a SYNEK nevű hordozható sörcsapoló berendezés. A mobil sörcsap kitalálói úgy gondolják, 250 ezer dollárból megkezdhetik a gyártást. A gyűjtés már 160 ezer dollár fölött jár, és még 21 nap van belőle hátra. Ha minden jól megy, év végén elkészülnek az első darabok, melyeket jövő év elején kezdenek kiszállítani.
Az ötletgazda Steve Young szerint egyik céljuk a kézműves sörök piacának forradalmasítása. A kézműves sörök gyártói jellemzően kisebb mennyiségben állítanak elő sört, az ital népszerűsítésére, palackozására, szállítására nincs anyagi keretük. Az új találmány segítségével azonban a sörök rajongói bárhol, szinte bármilyen csapról megtölthetnek egy hermetikusan zárt tasakot, azt magukkal vihetik és a berendezés segítségével bárhol frissen csapolhatnak maguknak. A sör szállításának terhe így a fogyasztóra hárul, nem az előállítóra. Reményeik szerint a SYNEK elterjedésével a helyi sörfőzök több sört tudnak majd eladni, jobb minőségben és olcsóbban.
A SYNEK gyártói az ideális üzleti modellt úgy képzelik el, hogy a sörfőzdék tőlük rendelnek majd tasakokat, amiket megtöltenek, és maguk adnak el vásárlóiknak. A tasakok ára körülbelül 1 dollár lesz, de ha többet rendelünk, akkor olcsóbban megkaphatjuk. Méretük 1 gallon, ami bő 3.5 liternek felel meg. A tasakokon különleges, egyirányú szelep lesz, miután csapoltunk belőlük, egyszerűen lehúzhatjuk a berendezésről, nem kell meginnunk mind a 3.5 litert egyszerre (kivéve, ha szeretnénk). A tasakokat könnyen cserélhetjük, így sokféle sört csapolhatunk egyszerre. A szelep biztosítja, hogy a tasakban található ital minősége, nyomása és széndioxid-tartalma többszöri csapolás során se csökkenjen. Elméletileg a tasakok újrafelhasználhatóak, de ezt a gyártók nem javasolják.
A sör korlátlan ideig eláll a tasakban, a 30 napos minőségromlás az első csapolással kezdődik. Mivel nyomáscsökkentő szelep zárja, az ital a tasakban fermentálható és széndioxiddal dúsítható, ami különösen jól jön a házi sörfőzőknek. Előzetes vak kóstolások alapján a tasak nem befolyásolja a sör ízét, sőt, kevésbé hat rá, mint a merev tárolók. Az mindenképpen biztos, hogy kevésbé lép reakcióba az itallal, mint a hagyományos műanyag palackok anyaga.
A rendszer alapvető részét a hermetikusan zárt, az italt UV-sugárzástól védő tasak képezi. Ezt egy egyszerű cső segítségével lényegében bármilyen sörcsapról feltölthetjük, majd magunkkal vihetjük. A SYNEK csapata már most számos sörgyártóval áll kapcsolatban, az ő söreik előretasakolva is kaphatóak lesznek. Az ígéretek szerint a sör a tasakban több mint egy hónapig megőrzi minőségét, akkor is, ha már csapoltak belőle (a felbontott üvegekre ez nem igaz). A csőhöz, amin keresztül a tasakot feltölthetjük, egy adapter kapcsolódik. Ez a legtöbb sörcsappal kompatibilis, vagyis szinte bárhol, bármilyen sört tölthetünk bele. A feltalálók folyamatosan dolgoznak azon, hogy újabb adaptereket biztosítsanak a csőhöz. Az adapter, a cső és a tasakon található szelep tökéletesen zárnak, így a sör nem érintkezik levegővel, miközben a tasakba kerül.
A csapoló tökéletesen hordozható, nem nagyobb vagy nehezebb, mint egy nagyobbféle kenyérpirító. Hálózati áramról működik, mindössze egy konnektor kell, és már használhatjuk is. Később talán még arra sem lesz szükség, a fejlesztők dolgoznak egy akkumulátoros verzió létrehozásán. A berendezés teljes értékű sörcsapoló lesz, az ital hőmérséklete és nyomása szabályozható. A tervek szerint a hőfokot 1 és 16 Celsius közt lehet majd beállítani, bár a tervezők még nem tudják biztosan, milyen technikai megoldást választanak a hűtés megoldására. A gép tulajdonosai a széndioxid-nyomást is beállíthatják majd csapolás közben.