A gazdasági növekedést továbbra is az export, az uniós forrásokból megvalósított állami beruházások és a Növekedési Hitelprogram hajtja, miközben az adósságleépítés és a gyér lakossági hitelezés továbbra is nyomás alatt tartja a reáljövedelmek bővülését.
Az Equilor előrejelzése szerint idén 3,2 százalékkal emelkedhet az év első felében 8 éves rekordra ugró GDP. Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint jelenleg 1 százalékpontra becsülhető az orosz szankciók hatása a 2015-ös GDP növekedési ütemére, így jövőre 2,1 százalékos GDP bővülést vár. Az exportadatok esetében kockázatot jelentenek az Oroszországgal szembeni szankciók, mivel jelenleg 1 százalékra becsülhető azok hatása a GDP növekedési ütemére.
Az Equilor arra számít, hogy a külső egyensúly javulásának köszönhetően az év végén a forint az euróval szemben a 300-as lélektani határ alá is erősödhet. A forint árfolyammozgásában több tényező közrejátszik, így sokat nyom a latba a régiós devizák gyengülése az orosz-ukrán válság következményeként, a feltörekvő piaci eszközök iránti kisebb érdeklődés és az alacsony alapkamat is.
A jegybanki alapkamat tekintetében az Equilor 1,9-2,1 százalék közötti mélyponttal számol, de további gyors kamatcsökkentés nem várható. A magyar részvénypiacot jelentősen befolyásolhatja az orosz-ukrán konfliktus alakulása. A válság leginkább a Richter, az OTP és a Mol árfolyamára van hatással.
Az Equilor prognózisában idén összességében 0,3 százalékos fogyasztói árindex szerepel, mely a tavaly novemberi rezsicsökkentések kifutása miatt jövőre 2,4 százalékra gyorsulhat. Az infláció emelkedésére három tényező lehet hatással: az őszi rezsicsökkentések (áram -5,7 százalék, gáz -3,3 százalés) és az orosz tilalmi listán lévő élelmiszerek túlkínálata enyhén csökkenti az árnyomást, miközben a gyengülő forint az importtermékek árán keresztül alacsony mértékben, de emeli az inflációt.