LINKEDIN: Már az aranykereszt is vele van
Mint ahogy azt júniusi, Véget ért a közösségi média mélyrepülése? című cikkünkben feltételeztük, valóban kitört a fülescsésze alakzatból a LinkedIn. Az azóta eltelt négy hónap folyamán még 230 dollár fölött is járt az árfolyam, ám a jelenlegi 202 dolláros szint is közel 24 százalékos erősödésnek felel meg a júniusi szinthez képest.
Amennyiben el tudna rugaszkodni a 204 dolláros támaszról, a 232 dolláros ellenállást célozhatná meg. Feltéve, hogy ezt a szintet sikerrel veszi, korábbi történelmi csúcsa felé veheti az irányt 260 dollár környékén. Ennek elérésében azonban az 50 napos mozgóátlag akadályozhatja. Ezt az eshetőséget a szeptember elején megjelent aranykereszt formáció, és az MACD közelgő vételi jelzése is előre vetítheti.
Ha mégis gyengülésbe kezdene a papír, a 204 dolláros támasz letörése után a 195 dollár Fibonacci-szintben, illetve a közelben húzódó 200 napos mozgóátlagban bízhatna. Amennyiben ezek is elesnének, még a 184 dolláros Fibonacci-szint nyútjhat menedéket az árfolyamnak.
GOOGLE: Komoly feladat előtt
Februárban még új történelmi csúcsot döntött a Google, utána viszont egy komolyabb korrekció következett, melyet a hosszú távú trendvonala állított meg. Az azóta eltelt néhány hónapban a 605 dolláros ellenállás gátolta meg a történelmi csúcs ismételt elérésében.
Nem fest túl jól, hogy a 200 napos mozgóátlag alatt zárt az árfolyam, de az 570 dolláros támasz megfogta a gyengülését. Amennyiben innen sikerülne elrugaszkodnia, ismét nekifuthatna a 605 dolláros erős ellenállásnak. Hogyha ezúttal át tudná törni ezt az akadályt, elsőként a 615 dolláros történelmi csúcs elérése lehet a cél, majd pedig a 662 dolláros, 138,2 százalékos Fibonacci-szint felé vehetné az irányt.
Azonban ha gyengülésbe kezdene az árfolyam, és a 200 napos mozgóátlag után az 570 dollár támaszt is letörné, a trendvonal és az 566 dolláros Fibonacci-szint kettőse nyújthat támaszt. Ha ezek is elesnének, az 551 dolláros Fibonacci-szint segíthet, melyről korábban már többször sikeresen pattant fel a részvény.
Mivel szerdán kezdetét vette a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon, érdemes figyelemmel kísérni ezeket az eredményeket, ugyanis nagyobb mozgásokat is okozhatnak az árfolyamokban. A LinkedIn október 30-án jelent, míg a Google október 16-án.