Tíz évig is elhúzódó vergődéssel nézhet szembe Európa gazdasága a JP Morgan amerikai bank vezérigazgatója szerint. Jamie Dimon viszont Kínával kapcsolatban jóval optimistább, és szerinte az ázsiai ország teljesíteni fogja növekedési célkitűzéseit.
Akár egy évtizedig is elhúzódó, nagyon lassú gazdasági növekedéssel nézhet szembe az Európai Unió Jamie Dimon, a JP Morgan vezérigazgatója szerint.
Dimon szerint a különböző reformintézkedések nehézkes meghozatala az EU legnagyobb problémája, és emiatt vergődhet továbbra is a gazdasága. Az EU tagállamai nagyjából hasonló struktúrális problémákkal néznek szembe, de az azok megoldását célzó intézkedések egy részét előbb a tagállamok parlamentjeinek, majd Brüsszelnek is el kell fogadnia.
Mint ismert, Európa nagyon lassú gazdasági növekedéssel, még mindig magas munkanélküliséggel és a többéves mélyponton lévő inflációval küzd, amire az EKB az elmúlt hónapokban új monetáris lazító intézkedések sorával igyekszik válaszolni (egyes vélemények szerint némileg későn).
Az európai jegybank éppen ma tartja kamatdöntő ülését, ahol a várakozások szerint nem csökkentenek tovább a történelmi mélységben lévő alapkamaton. Mario Draghi jegybankelnök azonban további döntésekről számolhat be az elindított eszközvásárlási programokkal kapcsolatban.
A vezér jóval optimistább Kínával kapcsolatban, és szerinte az ázsiai ország teljesíteni fogja a rövid távra vonatkozó növekedési várakozásait. Ez a megfelelő kínai vezetésnek köszönhető, mely okos válaszokat ad a lassuló növekedésre.
A kínai vezetés a jövő éves GDP-bővülésre vonatkozó prognózisát 7,5 százalékra csökkentheti a bennfentes források szerint. Ha valóban ekkora mértékben növekedne "csak" Kína, az 1990 óta a legalacsonyabb ütemű gazdasági bővülésnek felelne meg.
Dimon az USA-val kapcsolatban is kifejtette véleményét. Szerinte az Egyesült Államok a legjobb hely a befektetéseknek, azonban a vállalatok adózási rendszere alapos átvizsgálásra szorul.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!