A mandiner szerint a nem nyilvános jelentés szerint 2014-ben majd negyvenmillió forintot költöttek el a sorozatban való megjelenésre. A végrehajtók 2011-ben még csak 13, egy évvel később már 28, 2013-ban pedig már több mint 72 millió forintot fordítottak PR-re, hogy aztán tavaly már szerényebb, 52 milliós összeggel beérjék.
A lap betekintett a dokumentumba, és szerintük nem csak a szappanoperában vett értékes perceket a kamarával szerződésben álló két ügynökség, az Anderson Communications és a Ferling PR: a Mokkában tavaly például nettó 5,4 milliót költöttek, az Info Rádióban 3,6 milliót, míg a Napi Gazdaságban rovatot támogattak 600 ezer forinttal.
A dokumentum szerint 2014 októberében 38 millió forintért tartottak kétnapos közgyűlést és ünnepséget a sárvári Spirit Hotelben. A lap szerint izgalmasak a külföldi utak is, mert szerintük a tagok mellett magas költségen a családtagok is utaztak. Ezekről részletesen a Mandineren.
Az Origo hétfői cikke számolt be először arról, hogy Patyi Gergely egyik ismerősének cége kapta feladatul a Végrehajtói Kamara átvilágítását. Egy 5,6 millió forintos megbízásról volt szó, ami lényegesen nagyobb összeg, mint a cég eddigi százezres bevételei. Kedden szerződést bontott a minisztérium a céggel, Patyi Gergely államtitkár pedig szerdán benyújtotta a lemondását. Az államtitkár egyebek között a személyét ért, szerinte megalapozatlan és méltatlan támadásokra hivatkozva távozik. Trócsányi László igazságügyi miniszter tudomásul vette Patyi Gergely lemondását.