A jelentős visszaesés az adózás után -220 milliárd forintot meghaladó rekord nagyságú korrekciós tételnek köszönhető, derült ki az OTP 2014. évi eredményének összefoglalójából. A fogyasztói szerződésekre vonatkozó jogszabályi változások 156 milliárd, a magyar és szlovák bankok által fizetett bankadó 30 milliárd, az ukrajnai válság következtében bezárt krími, illetve kelet-ukrajnai kintlévőségekre képzett kockázati költségek összesen 33,5 milliárd, míg az ukrán részesedések értékvesztése 5 milliárd forintos veszteséget okozott.
A korrigált éves adózott eredmény 118 milliárd forint volt, a 19 százalékos éves csökkenés elsősorban a működési eredmény 7 százalékos mérséklődésével magyarázható. A negyedik negyedéves korrigált eredmény 10,2 milliárd forint volt.
Kérdésekre válaszolva Csányi Sándor elmondta, hogy nincs olyan terv, mely szerint kivonulnának Ukrajnából, ha tehetik, maradnak, de ez nem csak az OTP-n múlik. Az orosz és ukrán piaccal kapcsolatban azt mondta, hogy a tavalyi évvel szemben 2015-ben kisebb veszteségekre számítanak.
Pályázunk, természetesen, mondta Csányi Sándor arra a kérdésre, hogy pályáznak-e a Citibank lakossági üzletágára. A bankvezér hozzátette, hogy ezzel nincsenek egyedül, hiszen több bank is pályázik a lakossági piacról kivonuló bankra.
Óvatosabb akvizíciós politikát folytatunk, mert a stabilitás fontosabb, mint a növekedés, mondta Csányi Sándor. A Sberbankkal kapcsolatban is elmondta, hogy megvizsgálnák annak a lehetőségét, hogy ajánlatot tegyenek érte. Azokon a piacokon ahol jelen vagyunk és pici a részesedésünk, elsősorban ott próbálunk akvizícióval piaci részesedést szerezni, tette hozzá az OTP elnöke.