Hatalmas emelkedést mutat ma az OTP, amiben a társasági adó csökkentésével kapcsolatos híreknek is lehet szerepe. A bankpapír már 5 900 forint felett is járt, ráadásul a Mol és a Richter is tekintélyes pluszban. A BUX 4,3 százalékos plusszal vágtázik.
Hatalmas pluszban van ma az OTP árfolyama, a bankpapír 5 900 forintig menetelt, és több mint 7 százalékos pluszban jár. Főbb piacmozgató hírek nem érkeztek, egyedül a társasági adó esetleges csökkentése lehet katalizátor, ami akár a felére is csökkentheti a társasági adóterhet a banknál. Az OTP ma 7 milliárd forintos forgalom mellett emelkedik, ami jelentősen meghaladja a napi átlagforgalmat is. Utoljára 2011 júliusában volt ilyen magas szinten az OTP árfolyama.
A többi magyar papír is ralizik, a Mol és a Richter 3,3 százalékos pluszt mutat, szintén jelentős, több milliárd forintos forgalom mellett. A Mol esetében a technikai kép is érdekesen fest, míg a Richtert a rubel erősödése is segítheti. Közben a Magyar Telekom már 429 forinton is járt napközben, és kiveszi a részét a remek hangulatból. A BUX jelenleg 4,3 százalékos emelkedésével hatalmas pluszt mutat, amire utoljára 2011 október 5-én volt példa, akkor 5,7 százalékos emelkedést produkált a BUX index.
10 százalék körül lehet a társasági adó mértéke a jövőben, mondta el Pankucsi Zoltán a Napi Gazdaságnak. Az NGM adóügyi helyettes államtitkára szerint így egykulcsos lehet a társasági adó mértéke, ám a csökkenéshez arra is szükség van, hogy a megközelítőleg 100 milliárd forintos mérséklés ne sodorja veszélybe a költségvetési hiányról szóló terveket.
1,35 százalékra csökkenhet a magyar alapkamat év végére a Bank of America szerint. Áprilisban és májusban 15, majd 10 bázispontos vágásokkal számol a BofA, míg a fogyasztói árak csak 0,2 százalékkal csökkenhetnek idén, a korábbi prognózisban szereplő 0,6 százalék helyett. A forint egyébként ma erősnek számít, tartja a 297 közeli szinteket az euróval szemben, ám az USDHUF már 282-nél jár.
Az euró közben folytatja gyengülését a dollárral szemben, az EURUSD már 1,05 felé tart, ezzel pedig az utóbbi napokban egyre intezívebbé váló trend nem tud megfordulni. Az EKB januárban bejelentett eszközvásárlási programja a fő mozgatórugó, az európai kötvényhozamok pedig folytatják az esést. Egyre közelebb vagyunk a március közepi mélypontokhoz.
A nemzetközi piacokon valamelyest nyugodtabbak a kedélyek, minimális, fél százalékon belüli elmozdulásokat mutatnak az indexek. Az amerikai piacokon minimális visszaesések várhatóak nyitáskor a határidős indexek szerint. Fontosabb makroadatok és gyorsjelentések nem jönnek ma.
Az olaj erősnek számít ma is, a WTI már 52,3 dollárnál jár, míg a Brent 58,4 dolláros árfolyamnál található. Az erősödő dollár mellett ez relatív jó teljesítménynek számít, az arany például 1 210-ről 1 200-ig csúszott vissza.
Főleg az Alcatel-Lucent (Párizs: ALU) és a Nokia (Helsinki: NOK1V) szerepel jól Európában, köszönhetően a reggel már részletezett híreknek. Az Alcatel-Lucent a lehetséges felvásárlási pletykákra 3,3 százalékos pluszban jár, míg a Nokia árfolyama a HERE divízió feltételezett eladásával kapcsolatos hírekre 2,1 százalékos emelkedést mutat. Az Alcatelre egyébként nyitott kereskedési ötletünk is van, amin már közel 40 százalékot kereshettek ügyfeleink.
Órákon belül elkapkodták az Apple Watch-okat az előrendelések során, így közel 1 millió darabot értékesíthetett az Apple (Nasdaq: AAPL). Ezzel együtt hetekre előre elfogytak az elérhető okosórák, ami azért némileg kedvezőtlen visszhangokat is eredményezet, főleg az alacsony kezdeti mennyiséget kritizálva. Az Apple 0,6 százalékos pluszban nyithat ma.
5 százalék feletti emelkedést mutat piacnyitás előtt a Qualcomm (Nasdaq: QCOM), miután aktivista befektetők a cég feldarabolását szeretnék. A Jana Partners a chipgyártó és licenszeléssel foglalkozó üzletágakat választaná szét, de nagyobb részvény visszavásárlást is el szeretne érni, így növelve a részvényesi értéket.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!