A 14 nanométeres gyártástechnológia hatalmas előnyt jelent a mobilpiacon. A kisebb méretben készült chipek kevésbé melegednek és kevesebbet fogyasztanak. A legnagyobb chiptervezőknek épp ezért nagy versenyhátrányt jelentene, ha nem a legújabb technológiával gyártanák le eszközeiket. A hatalmas kapacitásokkal rendelkező TSMC még 20 nanométeres méretben dolgozik, de a Samsung gyáraiban már a kisebb méretben folyik a munka.
A Samsung jelenleg a saját lapkészletét gyártja a Galaxy S6 készülékeihez, de jövőre jöhetnek az Apple és a Qualcomm lapkái is.
Eddig a Qualcomm és az Apple is el tudta kerülni, hogy a Samsunghoz forduljon. A jelenlegi generációkhoz ugyanis elég volt a 20 nanométeres gyártás. A Samsung viszont az egész iparágat lehagyta időközben. Saját lapkészletét használja a legújabb okostelefonjaiban, amelyeket a 14 nanométeren dolgozó chipgyáraiból tud beszerezni. A Qualcommnak óriási érvágás, hogy a Samsung nem az ő lapkészleteit használja. Ha megakarja tartani piaci helyzetét, akkor technológiát kell váltania.
A Qualcomm eddigi partnere a TSMC viszont nem tud még 14 nanométerre váltani, így kénytelen megegyezni a Samsunggal - írja a re/code. Ezzel ezt is elérheti, hogy a következő generációs Samsung telefonba már Qualcomm chip kerüljön. A Samsung is sokat nyer, hiszen a mobiltelefonos piac egyre meghatározóbb szereplője lehet gyáraival.
Jövőre valószínűleg az összes márka csúcskészülékében Samsung gyártósorokról lekerült chipek lehetnek. Ráadásul mivel a következő generációs Apple lapkészlet is itt készülhet majd, a Samsung Android függősége is csökkenhet 2016-ban.