A várt feletti eredmények most is a dinamikus növekedésnek köszönhetőek, hisz a bevételek 27 százalékkal, az EPS eredmény pedig 40 százalékkal növekedett a tavalyi év hasonló időszakához képest.
Ahogy eddig is, az iPhone termékek az Apple zászlóshajói, és ezt az elmúlt negyedév is bebizonyította: összesen 61,2 millió készüléket adtak el a piac által várt 55 millióhoz képest.
Az iPad értékesítések viszont a várakozások alatt teljesítettek, hisz csak 12,6 millió darabot sikerült eladni a várt 14 millióhoz képest. De a tavalyi év hasonló időszakához képest is ez 23 százalékos visszaesést jelent.
A Mac gépek értékesítése stabil, egyenletes növekedést mutat.
Mivel a cég okosórája csak múlt pénteken került a boltokba, így az első hétvégi értékesítésekről még nincsenek adatok. Egyelőre 9 országban lehet előrendeléseket leadni a termékekre: Ausztrália, Egyesült Királyság, Franciország, Hong Kong, Japán, Kanada, Kína, Németország és az USA. Eddig a megrendelések 22 százalékát tudták leszállítani, de vélhetően júniusig el fog tartani, amíg minden előrendelési igényt ki tudnak elégíteni.
Az Apple második negyedéves árbevételéből 16,8 milliárd dollár származott Kínából (Kína, Hong Kong, Tajvan), ami 71 százalékos ugrásnak felel meg a 2014-hez képest. Így ez a régió már megelőzte Európát (12,2 milliárd dollár származott onnan), és egyre jobban közelíti az Apple fő piacát, az amerikait, amelyik 21,3 milliárdos bevételt hozott a január-márciusi időszakban.
Az összképhez viszont az is hozzátartozik, hogy Kínában már több iPhone készüléket adott el a cég, mint az USA-ban, ami egy fontos mérföldkő az Apple életében. Nyilván ez az egyre nagyobb jelenlétnek is köszönhető, mely még óriási tartalékokat rejt: az eddigi 21 boltból álló értékesítési pontok számát a duplájára kívánja növelni a technológiai óriás 2016 közepéig.
Az Apple nettó készpénzállomány a folyamatos saját részvény vásárlások és osztalékfizetések ellenére is tovább növekszik, és már meghaladta a 150 milliárd dollárt a negyedévben. A teljes készpénzállomány 193 milliárd dollárra duzzadt a negyedév végére.
De a technológiai óriás igen aktív a vállalati kötvénykibocsátások terén is, közel 40 milliárd dolláros állomány van a befektetők kezében. Azért van szüksége az ilyen jellegű finanszírozásra a cégnek az óriási készpénzállomány mellett, mivel a pénzek döntő többsége külföldön van, és annak hazahozatala jelentős adóterheket róna az Apple-re. Ráadásul annyira alacsony hozamok mellett lehet most kibocsátani ezeket a kötvényeket, hogy a vállalat számára ez egy rendkívül olcsó hitel.
A hétfő esti bejelentések egyik nagy meglepetése, hogy az Apple 200 milliárd dollárra növelni a készpénz-visszajuttatási programjának keretét az eddigi 130 milliárdról. Ráadásul ebből 140 milliárd dollár fog jutni a saját részvény vásárlásokra az eddigi 90 milliárd dollár helyett, másrészt 52 centre emeli meg az Apple részvények után járó negyedéves osztalékot (11 százalékos növekedést jelent). A program 2017 márciusáig tart.
A hétfő esti zárás utáni kereskedésben 1,3 százalékkal emelkedett az Apple részvény árfolyama a gyorsjelentés hatására, ami egy kis plusz adalék a részvény normál kereskedésben elért 1,8 százalékos árfolyamemelkedéséhez. Így könnyen lehet, hogy a kedd délutáni kereskedési történelmi csúcson fogja kezdeni a részvény, ráadásul értékeltségi oldalról közelítve sem mondható drágának a vállalat. Az Apple piaci kapitalizaciója már 760 milliárd dollár.