A szerda este közzétett jegyzőkönyv még az április 29-30. között zajlott FED-ülés gondolatait és döntéseit taglalta. A fő mondanivaló pedig egyértelműen kirajzolódott: a jegybankárok többsége úgy látja, hogy a gazdaságból érkező adatok kellően erősek és megalapozottak lennének egy júniusi kamatemeléshez.
Az áprilisi kamatdöntő ülésen elhangzottak szerint a gazdasági kilátásokat is számos bizonytalanság övezi, ugyanakkor a gyengébb első negyedéves GDP-számok szerintük csak átmeneti jelenségnek tekinthetőek, a második negyedévben pedig újra javuló számokat láthatunk. Ennek megfelelően emelkedést várnak az infllációs adatokban is.
A FED jegybankárai június 16-17-én fognak újra összeülni kamatdöntő ülés keretében, melyre szintén óriási figyelem fog szegeződni a kamatpálya lehetséges alakulásával kapcsolatban. Ugyanakkor a piaci szereplők többsége eddig is valószínűtlennek tartotta, hogy júniusban kamatemelés legyen, pláne hogy az elmúlt hónapokban rendre gyengébb munkaerőpiaci és gazdasági számok láttak napvilágot az USA-ból. Ugyanakkor érdekes látni azt is, hogy az amerikai jegybank csak átmeneti jelenségként tekint az év eleji gyengébb adatokra, és középtávon növekedést vár, így sokan továbbra is a szeptemberi monetáris szigorítást tartják valószínűnek.
Mivel a mostani jegyzőkönyv három héttel ezelőtti adatokat tartalmaz és nem volt benne sok újdonság, így a piac figyelme leginkább a FED jegybankárok beszédeire figyel a következő napokban: ma este Stanley Fischer, péntek este 7 órakor pedig Janet Yellen FED-elnök szólal meg.
A dollár tegnap este még nem igazán reagált a hírekre, azóta viszont lassú gyengülésbe fordult át, és a szerda esti 1,1100-ás szintek után ma délelőttre 1,1150-60 közé kúsztak fel a jegyzések a EURUSD piacán.