A megrendelő cégek őrzési és vagyonvédelmi feladatok ellátására kötöttek szerződéseket a fővállalkozókkal, amelyek pedig alvállalkozókat bíztak meg a munkákkal. A bűnszervezet tagjai az alvállalkozók alá stróman ügyvezetőkkel céghálózatot szerveztek, hogy a vagyonőri feladatok ellátásához szükséges munkaerőt ezekhez a cégekhez jelentsék be.
Az oda bejelentett alkalmazottak után az adóbevallási és -fizetési kötelezettségüknek nem vagy csak részben tettek eleget. A munkabérek kifizetését a láncolat legalsó szintjén elhelyezkedő, ténylegesen nem működő munkaerő-kölcsönző társaságok intézték, de adót és járulékokat ezen a szinten sem fizettek.
A bűnszervezet az áfával is csalt, a láncolat tagjai közötti ügyletekről ugyanis számlák is készültek. Áfabevallást viszont egyáltalán nem vagy csak elenyésző összegről nyújtottak be.
A huszonkét alvállalkozói cég szinte folyamatosan "működött", a munkaerő-kölcsönző társaságokat azonban többször lecserélték.
A munkaerő-kölcsönző társaságok számláiról felvett pénz egy részét munkabérként kifizették az alkalmazottaknak, a többiről pedig az irányítók rendelkeztek.
A bűnszervezet az eddigi adatok szerint mintegy két és fél milliárd forintot keresett a kiszolgáltatott munkavállalókon és több mint egymilliárd forint áfát csalt el.
A NAV 200 munkatársa 128 helyszínen tartott házkutatásokat. Az egyik irányító férfi irodájában a páncélszekrényből több mint ötvenmillió forint készpénz került elő.
Eddig mintegy hétszázmillió forintnyi vagyont sikerült zárolni.
A pénzügyi nyomozók 39 gyanúsítottat és több tanút is kihallgattak, az őrizetbe vett irányítók közül négyet előzetes letartóztatásba helyeztek. Két társuk emberrablás miatt már korábban előzetes letartóztatásban volt, miután az egyik stróman ügyvezetőjüket elrabolták és fogva tartották. Az irányítóknak bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás, a stróman ügyvezetőknek pedig közokirat-hamisítás miatt kell felelniük.