Értékesítés alatt áll a hazai töltőállomás-piac harmadik legnagyobb szereplője, az Agip-hálózat.
A 180 magyarországi Agip-kút közel felét kitevő franchise-egységek tulajdonviszonyait az ügylet közvetlenül nem érinti.
Az eladó az olasz Eni, amelynek másik hazai leányvállalata, a Tigáz idén lemondott a lakossági gázellátás jogáról. Az Eni tehát – elsősorban a saját anyagi problémái miatt – a térségben visszavonulót fújt: Magyarországon lényegében csak a Tigáz hálózatát tartja meg.
A Népszabadság úgy tudja, hogy a kútláncnak több esélyes vevőjelöltje is van. A finisben érezheti magát például a lengyel PKN Orlen kezében lévő cseh Unipetrol, amely gőzelmével komoly közép-európai vetélytárs vethetné meg a lábát a Mol-birodalom központjában. A Mol is még versenyben van - ez azért különös, mert a magyar olajcsoport az utóbbi években egyszer sem szállt ringbe az amúgy gyakran eladósorba kerülő nagy hazai kútláncokért. Ennek okaként a szakértők versenyjogi aggályokat emlegettek.
A térségben több kútláncot is felvásárló azerbajdzsáni állami Socar állítólag szintén felbukkant az ügylet körül, de sikerének nincs jele. A jelenleg 74 Lukoil márkájú kutat üzemeltető Normbenz szintén pályázott a hazai Agipokra - erősítette meg a piaci híreket Fazakas Imre, a társaság áttételes résztulajdonosa. A második körbe azonban már nem jutottak be.
A Magyar Ásványolaj Szövetség tagvállalatai közül júliusban a Mol 364, a Shell 193, az Agip 180, az OMV 169, a Lukoil 74, a Mobilpetrol 41, a Mabanaft pedig (Oil! név alatt) 38 kutat üzemeltetett. Ezen túl mintegy hatszázra teszik a szervezeten kívüli "fehér" töltőállomások számát.