Majdnem hatmilliárd forintos támogatást nyert az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE). Ötmilliárd forint jut az intézmény infrastruktúrájának fejlesztésére, épületeinek energetikai korszerűsítésére, 700 millió forint kormányzati támogatást pedig a Bibó István Szakkollégium teljes körű felújítására fordítanak - közölte az intézmény január 5-én, kedden.
A többlépcsős beruházásnak köszönhetően építészeti, gépészeti és energetikai felújítások kezdődnek el az intézmény tizenhat épületében, többek között egyetemi kollégiumaiban, közoktatási intézményeiben, valamint egyes karainak épületeiben. A KEOP projekt keretében többek között korszerűsödik az épületek fűtési és szabályozási rendszere, új homlokzati hőszigeteléseket kapnak az épületek, korszerűsítik a melegvíz-hálózatot, és kicserélik a nyílászárókat. A beruházás keretében lehetőség nyílik majd napelemmel termelt villamos energia használatára is.
Éves szinten több mint 195 millió forintos energiamegtakarítást érhet el az egyetem a beruházással,
amelyeknek várható befejezése 2018 év végére várható.
A közlemény szerint a felsőoktatási intézmény az elmúlt tíz évben minimális összegeket fordított épületállományának fejlesztésére, és ezt a lemaradást képes most jelentősen csökkenteni, hiszen a beruházással érzékelhető módon korszerűsödik ingatlanállománya.
A közlés szerint az egyetem hazai és nemzetközi vonzerejének növelése érdekében a kollégiumi férőhelyek minőségi és mennyiségi fejlesztését és az ehhez szükséges céltámogatások bevonását tűzi ki célul.
Az intézmény a fenti beruházási összegen felül 700 millió forintos kormányzati támogatást kap a Bibó István Szakkollégium épületének fejlesztésére. A felújítási program tartalmaz egy, a teljes épületre vonatkozó átalakítást és energetikai korszerűsítést, továbbá az épület környezetének rendezését is lehetővé teszi.
A felújítás és bővítés során minden szobához saját fürdőszobát alakítanak ki,
az épület új lakószintet kap, így további 11 szobaegység épül.
Szintén megújul a Nagytétényi úti kollégium is, részben KEOP-os, részben pedig 900 millió forint egyetemi saját forrás felhasználásából.
A hallgatói férőhelyszám ezzel a kollégiumban 890 főre emelkedik, és hasonlóan a Bibó István Szakkollégium felújításához, itt is minden szobához saját fürdőszoba fog tartozni. A tervezett felújítások jelentős mértékben hozzájárulnak az ott lakó hallgatók, az ott kutatást végző és dolgozó egyetemi polgárok komfortérzetéhez és az európai színvonalnak megfelelő környezet kialakításához.