A 2010-ben zárult rekonstrukció idejétmúlt, várhatóan az újabb renoválás is milliárdos tétel lesz. A Fővárosi Önkormányzat azon van, hogy mihamarabb megnyíljon a fürdő, de még ítéletek sora születhet addig.
A fürdőre 2010-ig 8 milliárd forintot költöttek.
A terv szerint 8000 négyzetméteres területen 14 medence, törökfürdő és az Ybl Miklós által tervezett zuhanycsarnok áll majd. A fürdőhöz 400 fő befogadására alkalmas, 67 lakosztályból álló, ötcsillagos szállodát építettek, de eddig egyetlen vendéget sem fogadott.
A beruházás megvalósításával megbízott és az átadás csúszásáért felelőssé tett Rác Nosztalgia Kft. 2012 szeptemberében öncsődöt jelentett, mert tulajdonosa és egyben kezese, a Rác Beruházó Kft. fizetésképtelenné vált. A főváros 2013 őszén csődegyezségre jutott a Rác-csoporttal, eszerint a főváros megvásárolta a beruházó hiteltartozását – írja a Magyar Nemzet. Ezért cserébe a cégcsoport vállalta a fürdő és a hotel megnyitását, illetve üzemeltetését. A Rác Nosztalgia Kft. azonban nem tudott eleget tenni a vállalásainak, mert újabb tartozásokat halmozott fel, adósságcsapdába került.
A patthelyzet azóta is tart, a teljes rekonstrukción átesett komplexum hat éve üresen áll, napról napra romlik az állapota. A Fővárosi Önkormányzat és a tulajdonában lévő REK Rác Fürdő Eszközkezelő Kft. tavaly nyáron kezdeményezte a felszámolási eljárás megindítását a Rác Beruházó Kft.-vel, illetve Rác Nosztalgia Kft.-vel szemben.
A csődeljárásokkal foglalkozó Para Tanácsadó Kft. azt közölte, hogy az illetékes Fővárosi Törvényszék nagyon terhelt, a Rác fürdőt érintő
felszámolás leghamarabb fél, de inkább egy év múlva mehet végbe.