A közlemény szerint a vezetői testületek újonnan kinevezett tagjai esetében szükséges felügyeleti jóváhagyás folyamatban van. A két testület egy-egy, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) által delegálandó tagjait a későbbiekben választják meg.
A központi értéktár hattagú igazgatóságba az Magyar Nemzeti Bank két, a BÉT egy tagot delegál, a háromtagú felügyelő bizottságban két MNB és egy BÉT-delegált került. A közlemény emlékeztet:
a Keler-csoport tulajdonosi hátterében tavaly év végén következett be változás,
az év végén nemzeti tulajdonba került a BÉT többsége, ami a csoport igazgatóságának és felügyelő bizottságának módosítását is szükségszerűvé tette.
A Keler-csoport
A Keler-csoport elnöki tisztségét korábban betöltő Lantos Csaba, aki a társaság alapításától elnökként irányította a Keler-csoport működését és fejlesztését, év végével lemondott. Az 1993-ban alapított Keler tulajdonosai a Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Értéktőzsde. Leányvállalatával, a Keler KSZF Zrt.-vel (együtt: Keler-csoport) alkotják a hazai tőke- és energiapiacok működését lehetővé tevő infrastruktúrát.A tulajdonosok célja, hogy a csoport fejlődése töretlenül folytatódjon a határokon belül és túl, összhangban a magyar tőkepiac hazai gazdaságban betöltött szerepének megerősödésével és a Keler szolgáltatásainak nemzetközi potenciáljával.
A Keler KSZF hattagú igazgatóságába az MNB két tagot, a BÉT egy tagot delegál, a négytagú felügyelő bizottságnak két MNB-s és két BÉT-delegáltja van. A BÉT a későbbiekben várhatóan még egy tagot delegál az igazgatóságba.