A vállalkozás a jóváhagyott beszedési megbízásokat gyűjti be a bankoktól az ügyfelei helyett. Állításuk szerint már 16 ezer cég veszi igénybe a szolgáltatásukat, ők pedig mintegy milliárd font, azaz
1,4 milliárd dollár forgalmat bonyolítanak
az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban, Spanyolországban, Hollandiában és Svédországban.
Hiroki Takeucsi alapító-ügyvezető interjúban mesélt arról, hogy az újabb befektetéssel még nagyobb halakat akarnak fogni: a tervek szerint négy további piacra akarnak belépni. A prior célpont Kanada, de szemeznek az Egyesült Államokkal, ahogy Ausztráliával, Japánnal és Brazíliával is. Létszámot is bővítenének, 75-ről akár 120 főre. A tavalyi számokat nem árulta el az ügyvezető, de az automatikus leemelésben abszolút piacvezetőnek számítanak.
2011-ben, amikor megalapították a GoCardlesst, még a kis- és közepes vállalkozásokat vették célba, az állandó megbízások ügyintézését akarták leegyszerűsíteni az ügyfeleiknek.
Szinte nem is tehetnek róla, hogy egyszer csak vonzani kezdték a jóval nagyobb vállalatokat.
Főként azért, tájékoztat az ügyvezető, mert a multik zöme elavult rendszereket használt. Mivel azonban a startup online működik, nincs szükség papírmunkára, nincs postai adminisztráció vagy költség, ellenben a szoftver együttműködik az ügyfél rendszerével, és azonnal értesítést küld, ha nem sikerül levenni az összeget. Az sem mindegy, hogy
határok nélkül működik,
abszolút nem probléma az Egyesült Királyságból például Spanyolországba utaltatni. Márpedig a hagyományos bankrendszer földrajzilag erősen kötött, ettől nehézkes is.
A cég abból él, hogy egészen kicsi jutalékot von minden tranzakció után. (Hogy pontosan mekkorát, az üzleti titok.) Az újabb befektetési kört a korábbi befektetők állták, valamennyi londoni székhelyű. A GoCardless eddig összesen 25 millió dollár tőkét kapott.